•  

  pokaż komentarz

  Samozwańczy tradycyjny szaman w Nigerii zmarł po tym, jak jeden z jego klientów przetestował na nim swoje "kuloodporne" amulety.
  26-letni Chinaka Adoezuwe został zabity po tym, jak polecił mężczyźnie, aby sprawdził jak działa jego amulet.
  Aby zademonstrować skuteczność swojej magii, 26-letni czarodziej Chinaka Adoezuwe włożył na szyję amulet, który wyprodukował, przekazał broń kupującemu i nakazał strzelić do niego.
  Amulet nie działał, a mag i czarodziej został zabity .

  http://www.bbc.com/news/world-africa-44724700

  MAIDUGURI, Nigeria - Na pierwszy rzut oka pudło z tektury falistej z wystawą wysuszonych roślin i proszków w pustych workach ryżowych rozlewających się na zewnątrz i skór futerkowych wydaje się jak każdy inny targ przydrożnych przypraw lub tradycyjny sklep z lekarstwami w północno-wschodniej Nigerii.
  Ale ten skromny zajazd jest miejscem, w którym członkowie Cywilnej Wspólnej Grupy Zadaniowej (CJTF) - grupy wtajemniczonej, będącej integralną częścią operacji przeciw dynastii w Nigerii - zdobywają amulety i amulety, które ich zdaniem chronią przed terrorystami z Boko Haram.

  Buba Saliki z nigeryjskiego miasta Maiduguri rozdał swoje towary milicjantom, którzy walczą z "Boko Haram".
  "To zapobiegnie uderzeniu pocisku w twoje ciało", pokazał jedną z osłon. "Ten zrobi cie niewidzialnym i ukryje cię przed wrogiem "
  „Wraz z tym amuletem pierwszy zobaczysz tych, na których polujesz. Będzie drżeć i drżeć, gdy niebezpieczeństwo będzie blisko. " ( chyba dizła jak pajączy zmysł Spidermana )

  Buba od dziewiątego roku życia studiował u swojego dziadka sztukę magii Po 20 latach ta „nauka” przynosi mu dobre dochody. Daily Beast pisze, że na każdym amulecie dla milicjantów mógł zarobić od 150 do 200 tysięcy naira (około 350- 500 $).

  http://www.thedailybeast.com/the-vigilantes-fighting-boko-haram-with-magic-amulets?ref=scroll

  Faceci z Bakassi
  Magiczne amulety od kul trafiły w modę z powodu chłopców z Bakassi, grupy zbrojnej, która działała na południowym wschodzie Nigerii 20 lat temu. W przeciwieństwie do innych gangów, nie rabowała, nie wyłudzają pieniędzy i nie sprzedawała narkotyków. Specjalizowała się w nielegalnej walce z przestępczością. ( Dzieło Robina w Sherwood żyje ! )

  Działalność" Facetów z Bakassi "i domniemanych przestępców, na których polowali, była szaloną mieszanką tradycji i czasów współczesnych - magicznych amuletów i pistoletów pompowych", pisze socjolog Babson Adjibade w "Amuletach z kul, wykrywaczy kłamstw i sprawiedliwości ulicznej"

  http://www.researchgate.net/publication/242141876_Anti-Bullet_Charms_Lie-Detectors_and_Street_Justice_the_Nigerian_Youth_and_the_Ambiguities_of_Self-Remaking

  Gang miał obsesję na punkcie magii i nie zrobił kroku bez tego.
  Gdy przesłuchiwali "Faceci z Bakassi" to zawieszali na szyi złodzieja, naszyjnik z amuletami, który rozwiązuje język i nie pozwalają kłamać.
  Inny sposób przypomina "Młot czarownic":do piersi podejrzanego przywiązany był rytualny miecz, jeśli skóra zaczerwieniła się, był winny rozlewu krwi.
  Jeśli chodzi o amulety z kul, to dla "Facetow z Bakassi" stali się taką samą obowiązkową częścią wyposażenia, jak karabin szturmowy Kałasznikowa.
  Nazywano je "ubraniami" - w języku ludu Igbo, powszechnego w tych częściach, słowo to oznacza "niewrażliwy". Wkrótce zwyczaj został przyjęty przez inne uzbrojone grupy, bandytów, a nawet zleceniodawców.

  W listopadzie 2016 r. w Enugu został schwytany niezwykle śmiały złodziej ... z amuletem niewidzialności na nodze.
  W biały dzień „szaman lvl99” pojawił się w magazynie i przed robotnikami zaczął układać towar do dużego worka.
  Dopóki pracownicy nie podnieśli alarmu, przestępca nie zwracał żadnej uwagi na innych.
  Był pewien, że go nie widzieli.
  Gdyby nie interwencja policji, biedak mógłby zostać zlinczowany.

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3952020/Nigerian-butcher-stole-meat-warehouse-witchdoctor-sold-charm-claimed-make-invisible.html

  A tych dwóch X-manów używało szatańskiej magii aby okradać sklepy i hurtownie.

  Saidi Olalekan i Joshua Akinsola, przyznałi się do policji w Lagos, że używali diabelskie moce, lepiej znany jako Juju, aby okradać swoje firy , głównie handlowców, ich wyroby, pieniędzy i mienia, donosi Vanguard.

  Zostali aresztowani na rynku Oshodi podczas próby okradzenia właściciela sklepu tekstylnego z niektórych materiałów koronkowych.

  W momencie aresztowania policja odzyskała skradzione materiały koronkowe o wartości N 300 000 i gotówkę .

  Podejrzani podczas przesłuchania przyznawali policji, że używają amuletów, aby zahipnotyzować swoje ofiary,

  Ale w dniu, w którym zostali aresztowani coś poszło nie tak , ponieważ urok nie chciał wpłynąć na kupca.
  Chłopcy byli bardzo otwarci szczerze zdradzali swoje tajemnice zawodowe
  "Nie używamy żadnej broni ani niebezpiecznej broni podczas pracy." Tym, czego użyliśmy, był urok nazwany "atare" i "ohun". Ten urok przygotował zielarz w Apapa.
  Właśnie tego używa 419 osób.

  http://www.pulse.ng/gist/satan-power-robbery-suspects-confess-to-using-juju-to-rob-their-victims-id4306117.html