•  

  pokaż komentarz

  Kolejny artykuł o prądzie, poprzedni o obniżce cen przez rząd i braku zgody UE w tym temacie został zakopany bo ludzie zaczęli się zastanawiać, ze coś nie gra. Był na wykopywany, szybko został zakopany, a wyszedłem tylko po zakupy. Kontrola widzę pełną mocą. Obym się mylił.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast 500+ elektrownie atomowe budujmy

 •  

  pokaż komentarz

  Premier morawiecki woli żyć mrzonkami o polskim aucie elektrycznym gdy nie ma w Polsce prądu by zasilić fabrykę takich aut. Great

 •  

  pokaż komentarz

  Kondominium to dobry geszeft .( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Za koszty programu patologia 500+ można by już dzisiaj zacząć stawiać najbardziej wypasiona EJ za 70mld zł sztuka. Stawiać za żywą gotówkę, nie na 30 letni kredyt. Za kolejne trzy lata można stawiać kolejna EJ. I tak dalej i tak dalej. W 15 lat od dzisiaj moglibyśmy się już wysrać na problemy energetyczne i inwestować w infrastrukturę przesyłową. Za około dwie dekady bylibyśmy samowystarczalni i nowocześni. Tani prad, napędzający gospodarkę, niższe rachunki za prąd, praktycznie natychmiastowo, bo nie trzeba by było wliczać do tego kosztów spłaty kredytu. I można myśleć o kolejnych inwestycjach, w końcu masz w budżecie 25 mld zł dodatkowo.

  Ale po co. Lepiej madkom polkom, ojcom p0lakom dać ochłapy a oni za to kupią nieprodukowany w Polsce sprzęt elektroniczny i sprowadza 1.9 w turbo gnoju. Bo pamiętajcie 500+ nie spowodowało wzrostu dzietności i nie spowoduje. To co ludzie biorą z 500+ niedługo oddadzą w wyższych rachunkach i wyższych cenach. Wzrost kosztów energii to instant wzrost kosztów produktów.

  Polacy sami skazują się na wieczny drugi szereg.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena: tabela z danymi na 2008 rok, gratuluje. W tej chwili wg szacunkow dunskich ekspertow
   koszt wytworzenia MWh farm wiatrowych na ladzie to 30Euro. Takze jak chcesz cos udowodnic to wyjdz z archiwum. Na dzien dzisiejszy budowa atomowej elektrowni w PL do ktorej nie produkujemy paliwa to kolejny strategiczny bubel i "miś" do napychania kieszeni zaangazowanym w jej powstanie.
   A co wazniejsze tendecja spadkowa tych kosztow jest tak dynamiczna ze cele stawiane na przyszlosc sa osiagane 4 lata wczesniej niz zakladano. Takze jesli wziac to pod uwage kazdy krok w inwestycje inne niz OZE to podejrzenie o sabotaz i lapowkarstwo, bo uprzejmie zakladam ze nasi rzadzacy glupi nie sa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena: ale nikt z obecnie zasiadajacych przy korycie nie bedzie tam siedzial nastepne 25 lat, nawet nie polowe z tego i 1/3 pewnie tez nie wiec myslenie przyszlosciowe nie ma prawa istnienia. Opcja minimum to zaj!#?c ile sie da, a jak juz cie zlapia z reka w kieszeni to wtedy odczekac az zlapia jakiegos kolege i wracac krasc dalej. Demokracja to taki ciekawy system w ktorym wyznacza sie grabiezcow narodu na relatywnie krotkie okresy i nie rozlicza absolutnie z niczego, dajac im jeszcze immunitety. To troche tak jakby dac komus odznake szeryfa zeby pilnowal spokoju a on zaczyna napadac ludzi i ich okradac, no ale niestety nie mozna mu nic zrobic wiec trzeba poczekac az przejdzie na emeryture i modlic sie zeby nastepny nie byl p$$??em (spoiler - bedzie).

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora