•  

  pokaż komentarz

  9 lat po katastrofie, a ci dalej męczą temat

 •  

  pokaż komentarz

  Niech sekta smoleńska płaci, kurła!

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle nie rozumiem, jaka jest tu podstawa do powoływania się na prawa człowieka? Trwa śledztwo, ekshumacje niczego nie zmieniają, no chyba, że teraz lewacy uważają, że narusza się "spokój" martwych? Ekshumacje robi się nawet po wielu latach i nie ma w tym nic nadzwyczajnego no chyba, że wierzymy w indiańskie duchy. W temacie katastrofy TU-154 posuwamy się naprzód wyjątkowo powoli właśnie przez brak podstawowych dowodów, które utraciliśmy przez działanie na szkodę państwa polskiego przez rząd Donalda Tuska. Każdy normalny człowiek chciałby żeby to się już skończyło, ale nie kosztem prawdy!

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: Tylko PIS nie zależy na prawdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: No wiesz, rodziny ofiar też chyba powinny mieć coś do powiedzenia w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialysep: nie, nie powinny bo mamy tu do czynienia z interesem też innych rodzin oraz interesu państwa polskiego. Śledztwo jest oficjalne, to nie wykopaliska archeologiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: ty piszesz sam, czy występujesz jako zespół?

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: Prawdopodobnie chodziło o brak właściwego uzasadnienia ekshumacji, a także o brak możliwości odwołania się do sądu od decyzji prokuratury. Ten drugi aspekt zapewne przeważył.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: Z ekshumacją jest tak samo jak i z kontrolą osobistą. Musi być uzasadniona.
   A jakie tu buło uzasadnienie? Brak posortowanie szczątków ludzkich z precyzją.
   Tyle że to nie jest przestępstwem. Więc wyrok słuszny.
   Władza nie może za bardzo włazić z butami w dobra ludzi.
   Dla naszego dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: żartujesz? Pomijam aspekt, że w wielu przypadkach szczątki były przemieszane nie tylko jeśli chodzi o małe kawałki, ale też o duże to dochodzi jeszcze kwestia samego śledztwa! To jest właśnie uzasadnienie! O czym my jeszcze dyskutujemy? Komu stanie się krzywda po tym jak te szczątki zostaną uporządkowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL:
   1. rodzinom,
   2. finansom państwa to dość kosztowna operacja,
   3. pacjentom, do ekshumacji potrzeba lekarzy a jest ich niestety mało :(,
   4. prokuratura i służby są odrywane od innych zajęć,
   Negatywnych skutków ubocznych jest dużo więcej, chyba jedynym zyskiem jaki ja widzę to wyszkolenie personelu, dzięki czemu państwo polskie ma bardzo mało potrzebną umiejętność 'ekshumacja'.
   Sumarycznie, bardzo duży i zupełnie zbędny koszt.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: o matko.... argumenty tak z dupy, że nawet nie będę ich komentował. Kosztowna operacja i oderwanie lekarzy od łóżek mnie rozwaliły...

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: trzeba zważyć czy ważniejsze jest dobro śledztwa czy dobra osobiste rodzin ofiar. W większości przypadków jest to zawsze dobry śledztwa, ale w tym wypadku jakie było uzasadnienie tej ekshumacji? Czy były jakieś przyczyny wykopywania ciał? Nie było żadnych oprócz chorych urojeń Macierewicza i jego bandy. Która teorie spiskowa miały potwierdzić te badania? O helu czy o bombie termobarycznej?

   Właśnie dlatego taki wyrok, a nie inny. Nikt nie będzie miał pretensji o czynności procesowe dopóki będą one miały chociażby minimalny sens.

  •  

   pokaż komentarz

   oraz interesu państwa polskiego

   @polaninPL: czytaj - interesu partii politycznej, która zbija na tym kapitał polityczny

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaplutyKarzelReakcji: Akurat uzasadnienie do ekshumacji było skoro nawet ciał do odpowiednich grobów nie po pakowali. Jak można mówić o prawidłowych sekcjach jeśli zaniedbania osiągnęły tak kuriozalny poziom?

   Antoni z tym swoimi bredniami spadł z nieba bo p?#!#?%eniem o helu, bombach termobarycznych zdyskredytował wszystkich krytyków śledztwa i de facto uratował dupska Tuskowi, Kopacz, prokuratorom i komisjom.

   Jak myślisz jaka by była zewnętrzna ocena śledztwa w sprawie katastrofy gdyby ją zlecić jakimś doświadczonym zagranicznym ekspertom?

   Czy nie uważasz, że przy tym stopniu zaniedbań gdzie taj banalnych czynności jak identyfikacja ciał nie wykonano prawidłowo ludzie nie mają mieć prawa wątpliwości, do pozostałych elementów śledztwa? Jesli śledczy nie potrafili zabezpieczyć miejsca katastrofy, policzyć kończyn w trumnach to resztę potrafili zrobić-zwłaszcza tam gdzie było pole do mataczenia?
   Od zamachu na Kennedy'ego minęło ponad 55 lat a teorie spiskowe dalej krążą, tak jak o 11 września, czy Księżnej Dianie. Nawet katastrofa lotnicza w Gibraltarze w której zginął Sikorski jest roztrząsana po ponad 75 latach. Tylko porządna robota śledczych ogranicza skalę i zasięg teorii spiskowych a tej nie było. Była za to masa błędów, kompromitacji i dezinformacji na olbrzymią skalę, fake news gonił fake news, insynuacja insynuacje a na forach płatne szczekaczki nakręcały jednych na drugich. Oczywiście możemy z zakłopotaniem patrzeć jak wybory w USA padły ofiarą ruskiej propagandy ale, że my sami dajemy się napuszczać i jeszcze w kwestii katastrofy na jej terytorium?

   Mówienie, ze śledztwo w sprawie Smoleńska było w porządku to jak takie samo pieprzenie jak o bombie termobarycznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop za informację nieprawdziwą

  Pustogłowe lewaki łykną wszystko

  ETPC nie WYDAJE WYROKÓW, a ORZEKA w jakiejś sprawie.
  I my możemy to orzecznictwo uwzględnić, albo sobie nim doope wytrzeć.

  Żaden zewnętrzny twór nie ma podstaw prawnych do zastępowania władzy sądowniczej w Polsce i żadne orzecznictwo nie ma mocy prawnej do znoszenia WYROKÓW sądowych.

  Więc już widzę jak maowiecki leci płacić odszkodowania bo mu angela kazała

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtoon: Biorąc pod uwagę, że Polska realizuje około 120 orzeczeń ETPC rocznie i kuli ogonek przed UE to jednak orzeczenia te mają dużą siłę rażenia. Póki PIS chce pieniążki z UE będą grzeczni.

  •  

   pokaż komentarz

   I my możemy to orzecznictwo uwzględnić, albo sobie nim doope wytrzeć

   @wojtoon: k@!?a typie, a słyszaleś o takiej kwestii jak prawo międzynarodowe? Ratyfikowane konwencje i umowy? Jakiś dziki bantustan miałby czelność lekceważyć wyroki Wysokiego Trybunału, to nie ma prawa nazywać się państwem prawa. Można za to dołączyć do elitarnego grona Rosji, Korei Płn. i kilku pasterskich krajów z ropą. Nie mówiąc już o naruszeniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, co ten wyrok stwierdza.

 •  

  pokaż komentarz

  Pieniądze żadne ale należały by się się przeprosiny tym ludziom. Ja w imieniu gorszego sortu przepraszam Was. Tamta "słuszna, dobra, lepsza, i najlepsiejsza zmiana" niech przeprosi za siebie.