•  

  pokaż komentarz

  nono dość nieciekawe czasy nam się szykują. Zimna wojna 2.0?

  •  

   pokaż komentarz

   nono dość nieciekawe czasy nam się szykują. Zimna wojna 2.0?

   @Pan_dziwny: dlaczego? Tak generalnie to każde państwo powinno zdawać sobie sprawę z tego, co się stanie, gdy z jakichkolwiek powodów dostęp do światowego Internetu zostanie zablokowany. Jakie usługi będą działać, które nie. I jak można zmniejszyć ryzyko całkowitego paraliżu państwa. Polska też powinna zrobić, co najmniej, symulację takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny Juz w kolejnej kadencji nowy polski internet POLNET 0.75 i autoryzowane portale tvp, niezalezna, wsieci

   Dostępne artykuły

   Wielki sukces Jarosława Kaczynskiego
   Rachoń dziennikarzem roku!
   Granice zablokowane, mur postawiony, uchodźcy nie wjadą, oto kolejny sukces partii rządzącej! Polski geniusz Lucjan Łągiewka nominowany do nagrody Nobla!
   Odfałszowanie historii Polski, piszemy nowy rozdział
   Nowe statuetki Jezusa Chytrusa i Szydło w centrum Krakowa
   Kościół dzięki dotacjom z ogromną nadwyżką budżetową!
   ZERO NIEDZIEL HANDLOWYCH wyborcy zachwyceni, wreszcie mogą odpocząć Ukrzyżowanie Tuska [zobacz śmieszne memy] Dzięki rządom Pis liczba pedofili w kościele spadła o 0.1%!
   Unia zmniejszyła dotacje, czyli jak wzrasta pozycja Polski
   Kolejny atak Targowicy na PIS, czyli jak pielęgniarki i nauczyciele walczą o nienalezne podwyzki
   Koniec z uciskaniem górników, dostaną piętnastki Wyrok dla 6latka, ktory wodzik biskupa na pokuszenie
   OFICJALNIE CENA MASŁA SPADŁA O 50 GROSZY, EMERYTKA NIE MOGŁA W TO UWIERZYĆ
   W piątek tygodnica śmierci JP2, obecność będzie sprawdzana
   Nowy 90% podatek dla bogaczy, pierwszy prawdziwie polski rząd, który pomaga biednym i schorowanym
   Koniec z żydbookiem, od dzisiaj rząd wprowadza polski portal katolbook.pl na ktorym bedziesz mogl lajkować sukcesy rządu i poznawac nowych braci Jehowych
   Prezydent z ministrami trzyma się za ręce i tańczy w kółeczku na uroczystości [uwaga bardzo zabawne]

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny:
   Albo prawdziwa będzie,bo Ruscy się zbroją,jednocześnie drąc mordy,że to z naszego powodu.Przy czym podejście jest takie,że jak oni np.do Kaliningradu sprowadzą 10 pułków Su 27 to w porządku.Jak Polska dokupi choćby jednego F-16 więcej to źle i trzeba nas zniszczyć.Nieważne,że w ilości mieliby kilkukrotną przewagę.Im chodzi by wszyscy wokół włącznie z Polską byli bezbronni.Zdarzało mi się czytać artykuły,gdzie rozjuszeni ruscy w odpowiedzi na zakup przez Polskę systemu HIMARS,które niby zagrażają Kaliningradowi,proponowali uderzenie uprzedzające by wyeliminować zagrożenie,mimo,że sami mają tam w ch@! Iskanderów.Najgłośniej łap złodzieja krzyczy właśnie złodziej.
   Jak oni są w ch@! uzbrojeni to fajnie,a Polska nie powinna mieć najlepiej żadnej broni.
   Jak tylko coś dokupujemy to zawsze im się nie podoba.
   Zresztą w ogóle narracja wobec Polski i NATO jest wroga.
   Najśmieszniejsze jest to,że oni patrzą na to przez pryzmat swoich kompleksów.
   Na YT widziałem pierdyliard filmów na ten temat,i można je zawsze łatwo rozpoznać po poniżających nas tytułach.Będzie to albo "NATO w szoku",albo "NATO wystraszone,przerażone",a w kwestii Polski,to tytuły są w rodzaju:"Polska będzie musiała z Rosją uzgodnić" "Polska prosi...." Polska boi się...","Polska straciła źródło dochodów,bo Rosja zaczęła własną produkcję",albo o dziwo w drugą stronę:"Polska podciąga wojska","Polska straszy..","Dlaczego Polska chce zniszczyć Rosję","Polska stanęła na drodze Rosji".
   Cechą wspólną czasem jest to,że są to teksty czytane przez Ivonę,tego komputerowego lektora,czasem się zastanawiam czemu,ze wstydu,żeby po głosie nie poznali kto takie gówno promuje?? Wystarczy wpisać na YouTube po rusku Rosja,Polska i pełno jest różnego rodzaju smiecia

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny: może być realna wojna. Nawet nie wiesz jak już teraz Rosjanom kontrolowane przez FsB i GRU telewizje piorą mózgi Rosjanom. Przy krajowym internecie to już w ogóle nie będą mieli dostępu do innego punktu widzenia. A, że wrogowie zewnętrzni, w tym wg ekipy Putina naczelną rolę pełni Polska zaraz po USA, już czyhają na matkę Rasiję i czas się bronić, zbroić - już od ok. 2004 roku takie głosy słychać w mediach rosyjskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny:
   Pierwszy z brzegu przykład:

   США ввозят в Польшу ПУШКИ нарушающие ДРСМД! Россия ОТВЕТИЛА СИЛОЙ

   USA przywozi do Polski rakiety naruszające porozumienie o likwidacji pocisków średniego zasięgu.Rosja ODPOWIEDZIAŁA SIŁĄ.

   Nieważne,że oni chyba nawet pierwsi mieli w dupie ten układ.Jak oni przywożą to dobrze,a USA niech nie przywozi i nic nie sprzedaje Polakom oprócz łuków i strzał.

   Albo:

   РОССИЯ СИЛЬНЕЕ США. КИТАЙСКИЕ ЭКСПЕРТЫ ДОКАЗАЛИ

   Rosja silniejsza od USA,dowiedli tego chińscy eksperci (już w pierwszym zdaniu pada stwierdzenie,że wykazali oni dlaczego Rosji nie można zwyciężyć).

   Albo:

   Америка в бешенстве: как Путин обхитрил Трампа с ДРСМД

   Ameryka we wściekłości:jak Putin przechytrzył Trampa w sprawie układu o(wspomnianym wyżej)

   W sprawie incydentu gdy Su 24 przeleciały nad amerykańskim niszczycielem na Bałtyku:

   Американцы до сих пор не могут прийти в себя.....

   Amerykanie do tej pory nie mogą dojść do siebie....

   Albo:

   "Подлетел на 1.5 метра!" Американцы в ШОКЕ от НАГЛОСТИ русских лётчиков.

   "Podleciał na półtora metra!" Amerykanie w szoku (a jakże) od tupetu rosyjskich lotników.

   A nawet takie,nie związane z wojskiem:

   В ПОЛЬШЕ ПРОСЯТ СНЯТЬ САНКЦИИ С РОССИИ ЧТОБЫ ОБЛЕГЧИТЬ МУЧЕНИЯ ПОЛЯКОВ

   W Polsce proszą o zdjęcie sankcji z Rosji żeby złagodzić cierpienie Polaków (że niby tak cierpimy nie mogąc im nic sprzedawać)

   Taka narracja trwa w Internecie i na YT (stąd wszystkie cytaty) od długiego czasu.Na pewno nie bez powodu.to wręcz wygląda jak przygotowywanie społeczeństwa do wojny z Zachodem.Widziałeś u nas takie tytuły?? Owszem napiszą u nas,że Ruscy znowu przebazowali do Kaliningradu kolejny pułk czołgów,i myśliwce,ale jak kupiliśmy HIMARS'y to nie piszemy,że oni są w szoku,czy srają w gacie ze strachu.To ledwie 20 wyrzutni a histeria taka jakby och 200 było (a powinno być).Bo tu nie chodzi o te głupie 20 sztuk,tylko,że zwiększyliśmy swoje możliwości obronne o kolejne 0,000001%.Oni w tym czasie o 20%,ale im wolno.To jest cała zorganizowana wieloletnia kampania,mająca ich przygotować do konfliktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: W mojej opinii, takie informacje nie są nakierowane na przygotowania do wojny, a na użytek wewnętrzny. Przecież obywatel rosyjski powinien zrozumieć, że jest trzymany za mordę i klepie biedę nie bez powodu, a w imię bezpieczeństwa państwa. To taki styl rządzenia. Uczyli się tego już od tatarów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: ja i bez symulacji ci powiem co sie stanie: nasz kraj zostanie rozj$@$ny doszczętnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Derezzed:
   To by nie mieszali wiadomości typu NATO w szoku z histerią o wzmacnianie naszego potencjału.Wpisz w google po polsku NATO w szoku też będzie tego trochę.
   Przecież to się ze sobą kłóci,bo jeśli Rosja jest tak potężna,że NATO cały czas przez 24 godziny na dobę sra w gacie,to po co dalej się zbroić.Przecież jak są tak posrani to nie bez powodu? Są posrani bo panicznie boją się ruskiej siły,a skoro tak się boją,to chyba nie zaatakują? Druga część narracji czyli ostre protesty przeciwko choćby jednej sztuce broni więcej w Polsce nie byłyby potrzebne.Wystarczy wmawiać Ruskim,że są tak potężni,że mogą się nikogo nie bać.
   A obydwie części propagandy funkcjonują jednocześnie.Dlaczego?

   Dlatego,że część pierwsza ma uspokoić obywateli którzy zostaną mięsem armatnim co do wyniku konfliktu.Żeby się nie bali iść na wojnę.NATO sra w gacie,jak zaczniemy wojnę w poniedziałek,to w piątek wrócisz rusku z wojny do domu,a pół Europy będzie nasze.Oni dalej czują czym była Wielka Wojna Ojczyźniana.Więc trzeba ich przekonać,że teraz będzie łatwo.

   Druga część z kolei to działanie na osłabienie wroga.Drugi wektor,czyli protestujemy,drzemy mordy,działamy przeciwko metodami dyplomatycznymi i wpływu,żeby np.Polsce USA nie sprzedawało zaawansowanej broni.Załóżmy,że im to wypaliło by i Polska nie dostałaby F-16,HIMARS'ów czy Leopardów.Dla nich to tylko lepiej,nieprawdaż.Sprowadzili by powiedzmy 60 zmodernizowanych Su 27 do Kaliningradu,drugie tyle z Białorusi i dostajemy w dupę.Migi 29 z 1989 roku konfliktu nie wygrają,A Su 22 tym bardziej nie.A NATO nie zdąży pomóc.Poczytaj co oni na ten temat u siebie piszą.Tytuły w stylu,że "Warszawa strasząc Rosję rakietami ściąga ogień na siebie" (cytat dosłowny) nie są wcale takie rzadkie.

   Stąd ta histeria,odnośnie nowego zakupu broni.My tymi 20 wyrzutniami wojny nie wygramy bo powinniśmy mieć ich ze 120,ale to im nie pomaga w spacerku sołdatami przez Polskę.
   Ja już bym zamówił kolejnych 100 F-16 Block 60 z radarami AESA,czy czym tam jeszcze w odpowiedzi na przerzut ich samolotów do Kaliningradu.Uwierz mi,jakby Polska to zrobiła,to dopiero byś ból dupy u nich widział.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: Polska to symulacja Rosji, Izraela i USA a Polacy to simsy za 1.8-2.5K przy cenach jak w UK.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny mniej botów na pokerstarsie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: widzę, ze nie ja jeden obserwuję co się w Rosji dzieje. Plusik dla ciebie, bo trzeba o tym głośno mówić. Mało kto u nas zna już cyrylicę a tłumaczenia tej propagandy nie raz uzmysłowiłyby Polakom co tam się odp#%%%%$a u Kacapów, a wyczynia się tam masowe pranie mózgów zwykłych Rosjan i nastawia przeciwko innym narodom. Polska jest tu na świeczniku państwowego putinowskiego napiętnowania - zaczęło się od ustanowienia Dnia Jedności Narodowej w 2004 roku czyli świętowania w ramach najważniejszego święta państwowego wypędzenia Polaków z Kremla (to święto ma za zadanie utrwalić zły wizerunek Polaków, przy którym Rosjanie wraz innymi bodźcami negatywni w stosunku do Polaków, mają czuć z tyłu głowy niechęć, o ile nie nienawiść do nas). Sam odczułem to kiedyś w hotelu w Turcji kiedy pijany rosjanin przy stoliku obok usłyszawszy, że jestem z Polski odpowiedział: - Uuuu. A kto u Was prezident? Bo u nas Putin. Uciąłem dyskusję, tym, że nie rozumiem i tylko mogę po angielsku rozmawiać. - Za chwilę słyszę jak kolega rosjanina uspokaja go: - Zostaw go... w Polsce też normalni ludzie mieszkają!

   W mojej opinii, takie informacje nie są nakierowane na przygotowania do wojny, a na użytek wewnętrzny. Przecież obywatel rosyjski powinien zrozumieć, że jest trzymany za mordę i klepie biedę nie bez powodu, a w imię bezpieczeństwa państwa. To taki styl rządzenia. Uczyli się tego już od tatarów.

   @Derezzed: oczywiście, że na użytek wewnętrzny ale gdyby władza zdecydowała się na konflikt zbrojny, ma już gotowych, zindoktrynowanych obywateli, którzy idą na wroga ze świadomością, że jest on zły, chce ich zniszczyć. Po prostu zwykli Rosjanie pójdą na wojnę z wolą walki; u nas lewaczków musiałbyś na lotniskach zatrzymywać i siłą doprowadzać do WKU. Z tej pozycji mamy malutki kroczek do dehumanizacji i możliwych straszliwych zbrodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_dziwny: dlaczego? Tak generalnie to każde państwo powinno zdawać sobie sprawę z tego, co się stanie, gdy z jakichkolwiek powodów dostęp do światowego Internetu zostanie zablokowany. Jakie usługi będą działać, które nie. I jak można zmniejszyć ryzyko całkowitego paraliżu państwa. Polska też powinna zrobić, co najmniej, symulację takiej sytuacji.
   @Nieszkodnik: Każde państwo doskonale sobie zdaje sprawę z konsekwencji nie tylko ocięcia dostępu do "światowego internetu", jak to ująłeś, ale przede wszystkim z całkowitym paraliżem sieci. Dlatego wojsko itp. krytyczne instytucje mają własne niezależne systemy łączności, dlatego na każdej poczcie, w każdym urzędzie itp. masz telefon na fizycznie poprowadzonym i wkopanym w ziemię kablu itd.itd.itd.

   Odcicnanie kraju od dostępu do internetu pod pretekstem który podałeś to jest kuriozum, w które tylko ktoś zupełnie nic nie wiedzący o świecie i funkcjonowaniu instytucji państwowych mógłby uwierzyć.
   No chyba, że masz na myśli sytuację, że mirkowi nie będzie działał steam... Ale to, przyznasz, z bezpieczeństwem państwa ma niewiele wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Odcicnanie kraju od dostępu do internetu pod pretekstem który podałeś to jest kuriozum,

   @surlin: poważnie? Internet to coś więcej niż linia telefoniczna... To powiedz, proszę, bez symulacji, ile usług bankowych będzie działało? Ile sieci komórkowych? Krajowy ruch lotniczy będzie działał, czy nie? Ile jest usług, o których nie myślimy, że są uzależnione od zagranicznych zasobów opartych na transmisji danych? Serwery DNS - są wrażliwe, czy nie? Bez nich można bawić się w intranet krajowy czy nie? Pytań jest dużo więcej, tylko trzeba mieć wyobraźnię i plan B...

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy to simsy za 1.8-2.5K przy cenach jak w UK.

   @swiety_mikolaj_: Trzeba było się uczyć umiejętności przydatnych na rynku pracy, być przedsiębiorczym, głosować na partię które mają pojęcie o gospodarce

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: Na wszystkie zadane przez Ciebie pytania można odpowiedzieć, i się odpowiada bez odcinania całego kraju od sieci. No chyba, że jedynie w Rosji i Korei Północnej są fachowcy :P

   p.s.
   Działanie sieci komórkowej nie ma z internetem nic wspólnego, sieci takie istniały gdy jeszcze nie było internetu (poza tą usługą która, co oczywiste, by była nieaktywna). Banki korzystają ze swoich sieci - co najwyżej nie działałyby usługi bankowości internetowej - dla przykładu karty kredytowe to wynalazek z 1940/1960... Ruch lotniczy podobnie. Jakieś inne pytania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ciekawostka:
   Karty kredytowe to lata 1940/1950. 1958 - mamy karty VISA, 1966 - mastercard, 1968 - karty osiągają zasięg międzynarodowy, Bankomaty zostały uruchomione w 1975 roku.
   Dla porównania: pierwsze komputery klasy PC to połowa lat 90'tych. (Połowa 80'tych to królowanie atari i commodore). W 1990 powstaje w CERN protoplasta internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @JanekDoe:
   Ja głównie obserwuję blisko,Kaliningrad i Białoruś,trochę Ukrainy.Resztą niech się inni zajmują.( ͡° ͜ʖ ͡°)

   zaczęło się od ustanowienia Dnia Jedności Narodowej w 2004 roku czyli świętowania w ramach najważniejszego święta państwowego wypędzenia Polaków z Kremla (to święto ma za zadanie utrwalić zły wizerunek Polaków, przy którym Rosjanie wraz innymi bodźcami negatywni w stosunku do Polaków, mają czuć z tyłu głowy niechęć, o ile nie nienawiść do nas).

   No z tym średnio im wyszło.Szczególnie z Kaliningradem gdzie obywatele wykorzystają każdy prazdnik,żeby się stamtąd wyrwać do Polski,na zakupy czy wypoczynek.
   Efekt tego nie jest budujący gdy w dniu wygrania Rosji nad polskim okupantem ich potomkowie stoją po 6 czy 9 godzin na granicy by ich raczono do nas wpuścić.
   Efekt jest upokarzający i słyszałem nawet pogłoski o zmianie nazwy tego święta na inne,bo propagandowo wygląda to fatalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Leniek: powiedz co nauczycielom pielęgniarką Czy ona również się nie uczyły A co z resztą magistrów od spraw niepotrzebnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: twoje przykłady są świetne - ponieważ komputer wymyślono zanim powstała sieć, i można było na nim grać w gry, to nie ma żadnego powodu, aby po zamknięciu serwerów Steam był jakiś problem z grami. Wiesz jak działała/działa Active Directory Microsoftu? W skrajnym wypadku nie odpalisz komputera bez sieci...
   Wiele usług migrowało na platformy sieciowe i to, że kiedyś działały w inny sposób nie oznacza, że teraz też będą. Jeżeli jakaś firma ma BD w chmurze Googla, to fakt, że istniała 70 lat temu, nie uratuje jej przed zamknięciem, gdy nagle zostanie od chmury odcięta...

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach Łągiewka już nie żyję. Ale co do reszty to nie wiem, gdzie zmyślasz, a gdzie cytujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @JanekDoe: w sumie ciekawi mnie dlaczego aż tak nienawistną retorykę kierują w stronę Polski. Przecież nie jesteśmy dla nich realnym zagrożeniem, a co do ewentualnego oporu to sami też długo byśmy nie wytrzymali. Dlaczego akurat z Polski zrobiono kozła ofiarnego? A może o innych krajach które wyrwały się im też takie coś leci, np. o krajach bałtyckich, Kazachstanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: Wybacz, bo chyba nie załapałem ironii. Ty serio myślisz, że w przypadku problemów z internetem (a konkretnie to nawet nie piszesz o internecie tylko o braku jego wyjścia poza kraj) lotnisko lub bank czy wreszcie sieć telefonii komórkowej przestałyby działać?

   Piszesz o rzekomo uzasadnionym pomyśle aby przetestować co się stanie w przypadku braku łączności poprzez sieć internet ze światem. Otóż NIC poważniejszego by się nie stało, skąd to wiem? Bywały takie przypadki nawet w krajach jak Armenia czy Gruzja gdzie przez przypadek jakaś kobieta szpadlem odcięła dostęp do świata całemu krajowi. Jak się domyślasz nie stało się NIC - poza faktem, że nikt nie mógł się połączyć przez internet z serwerami znajdującymi się poza krajem.
   Co tu jest do testowania Twoim zdaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   sumie ciekawi mnie dlaczego aż tak nienawistną retorykę kierują w stronę Polski. Przecież nie jesteśmy dla nich realnym zagrożeniem

   @rongorongo: a rosyjskie powiedzenie "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica" znasz? Wyobraź sobie, że od 1792 roku zaledwie przez 49 lat nie jesteśmy pod ich butem lub okupacja, albo rosyjską prowincją. Ciekawe jakie Ty miałbyś wyobrażenie mając ich punkt widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   W piątek tygodnica śmierci JP2, obecność będzie sprawdzana

   @stefan_banach: W podstawówkach na religiach chyba ciągle robią takie kommando XD

  •  

   pokaż komentarz

   internet bez ruskich trolli, marzeeeenie...

 •  

  pokaż komentarz

  korea płn może to czemu nie rosja - trzeba brać wzory od najlepszych. ciekawe kiedy poziomem życia dorównają temu z korei płn?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby Ruskim odcięli dostęp do wódki, to moooże kogoś by to ruszyło.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to spełnienie marzeń polskiego pokolenia lat 90-tych "żeby ruscy mieli swój internet żeby ich debilizm nie zalewał naszego" xD

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna