Z każdym dniem bliżej śmierci

 •  

  Jakie piosenki utożsamiacie ze stanem i swoistą subkulturą #przegryw?
  Zastanawiam się właśnie jakie piosenki są sztandarowymi hymnami przegrywów, które utwory mogłyby towarzyszyć każdemu przegrywowi jako ścieżka dźwiękowa do życia przeciętnego stulejarza?
  Oczywiście na pierwszą myśl przechodzą tutaj takie klasyki jak:
  George Michael - Careless Whisper w wersji Pepe
  Simon and Garfunkel - Sound of SIlence
  Radiohead - Creep
  No i osobiście dodałbym także playlistę słuchaną przez Elliota Rodgera - http://www.youtube.com/playlist?list=PLEuP_KJ3GJ-3hZ_JsYVAWqHNccg0Nd--1 - z klasykami jak Walking on Sunshine, Heaven Is a Place On Earth, You Can`t Hurry Love

  Co byście dorzucili/wykreślili? #muzyka
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Witam.

  Piszę do was w sprawie skandalicznej cenzury moich postów na Facebooku. Dostałem bana za screena, którego zresztą znalazłem na wykopie pod newsem na temat skandalicznego, mizoandrycznego wpisu na Newsweeku o mężczyznach (w którym autorka stwierdziła, że tylko gwałcą, biją i się znęcają).

  Po raz pierwszy usunięto mój post parę dni temu. Nie dostałem wówczas bana, odwołałem się od decyzji i stwierdzili, że niesłusznie usunęli post i go przywrócili. Po czym dzisiaj dostaję informację, że usunęli mojego posta (dokładnie tego samego) i dostałem bana na 3 dni. Odwołałem się znowu. I wiecie co? Po rekordowych 20 minutach od zgłoszenia dostałem informację, że mój post (ten sam, który wcześniej spełniał ich standardy społeczności) narusza regulamin. Uważam, że ktoś nie kierował się w tym wypadku zdrowym rozsądkiem, ale uprzedzeniami. Uważam, że to skandal, dlatego chcę sprawę nagłośnić.

  Zdaje sobie sprawę, że to nie pierwsza absurdalna sytuacja z banem na Facebooku, ale odkąd wprowadzono nowe zasady odwoływania się od bana oraz możliwość odwołania się poprzez ministerstwo cyfryzacji (korzystał ktoś już z tego?) liczyłem, że administracja Facebooka ogarnie się trochę, zwłaszcza że chyba już algorytmy nie usuwają randomowych komentarzy, tak jak kiedyś, gdy fanpage rowerowy spadł za użycie słowa "pedał" w kontekście części napędu roweru, co było potem powodem licznych żartów na ten temat.

  Niech mi ktoś powie – czy w tym poście jest coś, co można nazwać "mową nienawiści"?

  http://imgur.com/a/Lzht0Ko
  pokaż całość

  •  

   @meskiglos: Biorąc pod uwagę że całe szefostwo polskiego FB to osoby aktywnie wspierające inicjatywy feministyczne i prawa osób LGBT nie ma co liczyć na bezstronne moderowanie. Któraś z moderatorek najwyraźniej opatrznie zrozumiała słowa o "niższym IQ mężczyzn". Cała kampania ze znikaniem postów, usuwaniem polubień względem niezgodnych z myślą przewodnią właściciela strony, ostatnimi czasu mocno się nasiliła. Widocznie informowanie o mowie nienawiści względem grup które są stereotypowo pojmowane jako wrogi monolit do zniszczenia (dyskryminacja pozytywna i inne groteskowe twory) stanowi pstryczek w nos i ujawnianie tabu dla utrzymanej w mizoandrycznej konwencji Facebooka. Nawet jeśli nie szerzy się takich treści jak SokzRaka to prezentując odmienne poglądy można błyskawicznie stracić post i konto.

   Btw żeby było zabawniej FB zdarza się odstąpić od reakcji na strony które są sprzeczne im interesom i moim subiektywnym zdaniem stanowią element czegoś co bez ideologicznego podłoża też stanowiłoby mowę nienawiści, czyli obrażania i stereotypizacji danej grupy społecznej - vide fanpage "Stop Pedałowcom", który fałszywie utożsamia użytkowników rowerów z przynależnością do określonych ruchów polityczno-ideowych i wzbudza wrogość na drogach w relacji kierowca vs pieszy vs rowerzysta. Mierzi mnie to niebywale. No ale większość użytkowników rowerów na drodze to mężczyźni, więc może taka nagonka wpasowuje się w mizoandrię.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (23)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Rebmobanu

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)