•  

  #programista15k #rekrutacja
  Ostatnio czuję zastój i zbyt wygodną pozycję więc zacząłem brać udział w rekrutacjach. Stwierdziłem że mój angielski też można podszkolić i rekrutuję się też w firmach z UK. Jestem bardzo zdziwiony poziomem podejścia HR z UK i polski do kandydatów.

  W PL:
  Witamy, na początku rozmowa z HR potem z osobą techniczną (może dwie) i końcowe z managerem do którego być może Pan trafi. Niby informacja o stacku jest ale podczas rozmów technicznych jest tylko z podstaw (java, algorytmy i bazy). Te rozmowy są tak randomowe że według mnie ciężko powiedzieć po nich czy ktoś jest dobry czy nie. Czyli na chybił trafił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W UK
  Witamy jedna rozmowa z Headhunterem (ogarniający 5-6 firm) każda z tych firm daje na początku zadanie techniczne na 1-2 h (bardzo fajne challenge) potem rozmowa techniczna na którą dostaje się:
  - dokładnie listę zagadnień i technologii z których będę pytać
  - pdf z 30 stornami o najciekawszych i używanych przez nich algorytmów
  - listę książek które oni uważają za SSOT
  Dalej nie wiem bo jestem na drugim etapie.

  W mojej opinii bardzo fajne podejście w UK mają, bardzo poszerzają horyzonty kandydatom a ostatecznie sporo wiedzy można od nich zebrać. W PL masz napisz w pętli jakiś prosty algorytm i YOLO.

  Czy ktoś spotkał się z ciekawą rekrutacją w PL?
  pokaż całość

 •  

  Cześć, mam pare pytan do #programista15k odnośnie #programowanie temat się pewnie przewinął pare razy ale może ktoś chciałby się udzielić. Nie mam bladego pojęcia o programowaniu, ale chcialbym zacząć się go uczyć, nawet nie tyle z racji zarobków, co zwykłej zajawki na spróbowaniu się w czymś nowym. obecnie to mam plejstejszyn i jakiegoś starego netbooka packard bell xd i tutaj pierwsze pytanie, jaki sprzęt będzie dobry na początek i czy lepiej kupic nowy czy używkę macbooka np. Nie chciałbym wydać więcej niż 4000 zł na to, ewentualnie jakieś dodatkowe pieniądze na oprogramowanie. Możecie mi coś polecić? W czym zacząć? Java? Lepiej uczyc się w kilku różnych programach czy opanować jeden do całkiem niezłego poziomu. Chcialbym dziennie poświecić na to około 2h, czy to wystarczająco dużo czasu? Chętnie przyjmę jakiekolwiek rady od doświadczonych Mirków chcących pomoc :) pokaż całość

 •  

  #fotowoltaika #oze @ColumbusEnergy Czy mi się wydaje, że panele są w kurwe drogie?
  http://akobat.pl/ogniwa-mono-krystaliczne/905-panele-sloneczne-seraphim-270w-38v-mono-black.html

  980 zł za 270W. Takich paneli potrzebujemy ze 20 sztuk, co daje nam 20k za same panele. A gdzie inwerter za jakieś 5k, pozostałe elementy instalacji i robocizna?
  pokaż całość

Osiągnięcia (1)