oto ja

 •  

  #nieruchomosci ile trzeba zapłacić podatku od sprzedaży nieruchomości przed upływem pięciu lat od zakupu?

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mirki mam dla was #protip. Gdybyście wpadli na głupi pomysł brania kredytu mieszkaniowego jedynie na siebie przed ślubem to nigdy nie mówcie różowej że to wasze mieszkanie. Powiedzcie że wynajmujecie bo w innym wypadku ona będzie miała z 1500 zł mniej wydatków podróżując sobie z koleżankami a tak jak powiecie że tylko wynajmujecie to po zamieszkaniu razem przeprowadzicie się do wynajmowanego i będziecie płacić po połowie, a mieszkanie będzie się samo spłacało jeśli wynajmiecie je obcej osobie.

  #zwiazki

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

 •  

  Czy powtórka z 2008 roku się zbliża? Zagraniczne media o tym trąbią głośniej i głośniej, a w Polszy cisza. Co myślicie wszyscy, którzy się znacie na temacie? Jak to może oddziaływać na rynek nieruchomości i kredyty hipoteczne? Warto kupować mieszkanie na kredyt w ciągu następnych dwóch lat?

  #ekonomia #gospodarka #kryzys #kryzysgospodarczy #gielda pokaż całość

 •  

  Mirki, potrzebuję Waszej pomocy! Moglibyście podać mi przykłady państw, gdzie system emerytalny może stanowić wzór dla innych państw? Państwa z ciekawymi rozwiązanami w tym zakresie? Help!

  #studbaza #pomocy #ekonomia #nauka #emerytury #zus #finanse

 •  

  Chcę wziąć kredyt hipoteczny na 20lat na wysokość 235k na nieruchomość wartą 415k. Wg. moich danych i symulacji powinienem spłacić ten kredyt w około 5lat. Nie chcę brać z góry tego kredytu na 5lat bo mogę się zajechać z ratami jeśli procent skoczy albo coś się w życiu nie uda. Powie ktoś, czy lepiej wziąć kredyt z ratami malejącymi czy stałymi? Mój doradca powiedział, że jeśli zamierzam nadpłacać tak jak planuje to lepiej sobie wziąć raty stałe. Powiedział, że raty malejące mają sens jeśli się planuje spłacać zgodnie z harmonogramem bez nadpłacania.
  #kredyt #finanse #nieruchomosci #kredythipoteczny
  pokaż całość

 •  

  Postaram się to ując jak najkrócej się da heh.

  Grudzień 2017 - Grudzień 2018
  Wyciskanie 201kg - 210kg
  Siad 250kg - 285kg
  MC 280kg - ~300kg (test za 2 tygodnie dopiero będzie, tak wyszło)

  Uważam że zrobiłem naprawdę fajny progres, a jednak z patrząc na powyższe wyniki nie dokońca to się wydaje oczywiste (i nie jestem z nich wcale zadowolony). Bo dla przykładu jeśli chodzi o wyciskanie, niby różnica 9kg, ale close grip bench z ledwo zrobionych rok temu 181kg x 1 wzrósł na 210kg x 1!

  Wszystko przez karygodne błędy które mniej lub bardziej świadomie zrobiłem, co odbiło się na podstawowych bojach.

  Osoby które czytają moje wpisy wiedza że ćwiczę zupełnie inaczej niż reszta, mój trening to Westside method. Ciągłe robienie 1RM każdego tygodnia, w przeróżnych wariantach podstawowych bojów. Sam trening jest bardzo chaotyczny, i niestety czasem w tym chaosie się gubiłem zbaczałem ze ścieżki i szło to nie tak jak powinno.

  1. Pierwszym ogromnym błędem który zrobiłem było absolutne pomijanie podstawowych bojów... I wyszło to tak że w ciągu tego roku, podstawowe wyciskanie zrobiłem 2 razy, Siad 1 raz, Ciąg 1raz PRZEZ CAŁY ROK. I do tego testowania tych maxów nie poprzedzał żadne że tak powiem "peakowanie" tylko były robione od tak z dupy.

  2. Drugi ogromny błąd, to ZA CIĘŻKIE treningi, głównie Max Effort. Gdzie po prostu nadmiernym nakręcaniem się paliłem bezsensownie CUN. A ja potrafię się nakręcać do tego stopnia że podchodząc do sztangi trzęsą mi się ręce lol. I przez to że wszystkie siły wkładałem w 1RM, ćwiczenie max effort, o wiele mniej sił zostawało na asysty, często nawet w ogóle ich nie robiłem, albo większość omijałem (przy lower body szczególnie). A asysty są kluczem w dłuższym okresie i to od nich zależy czy w będę mógł trzaskać kolejne PR-y.
  Oczywiście tak ciężkie treningi też muszą być ale nie cały czas, tydzień za tygodniem.

  3. Kolejna sprawa, to przerwy - bardzo źle reaguję na całkowite przerwy od ćwiczeń, naprawdę 7dni+ bez ćwiczeń i sztangi wydają mi się kompletnie obce, i kolejne 1-2tygodnie muszę wprowadzać się w trening.

  Oczywiście tych błędów było o wiele więcej, ale to trzy takie naprawdę duże, których korekta naprawdę pozytywnie odbije się na wynikach. Więc jeśli chodzi o zmiany.

  1. Regularne robienie 1RM w podstawowych bojach co 6-8 tygodni, co pozwoli mi po prostu być na bieżąco z wynikiem, i ten wynik będzie dokładniejszy (bo ograniczy wpływ "złych" dni)

  2. Za ciężkie treningi - zrezygnowanie z nadmiernego nakręcania się przed każdym 1RM(chyba najcięższa rzecz do przełknięcia dla mnie lol) Co automatycznie oznacza zostawienie "czegoś" w baku, i przeznaczanie tych sił na mocne ciskanie asyst. Brak ciągłego przepalania CUN powinno także poskutkować jeszcze większą motywacją do treningów.

  3. Zamiast długich przerw, ominięcie góra 1-2treningów, albo zamienienie ich na np bardzo lekki, luźny trening, zabawę można powiedzieć.

  I trochę takich wyników z dupy w różnych ćwiczeniach :)

  Upper

  Bench press 210kg
  Close grip bench press 210kg
  Floor press 210kg
  Dumbbells Bench press 72,5kg x 11
  OHP seated 155kg
  OHP standing 120kg x 4
  Skullcrushers 95kg x 5
  JM press 137kg x 7

  Lower

  Squat 285kg
  Deficit deadlift 5cm - 290kg
  Sumo deadlift - 260kg
  Box squat 265kg
  Yates row - 170kg x 10
  Pendlay row - 150kg x 5
  Good Morning arch back 190kg x 5
  SSB Good morning rounded back 127kg x 5

  Ciągle mam też takie wrażenie że nie ćwiczę optymalnie, że jeszcze naprawdę wiele jest do poprawy i jak wszystko w treningu "zaskoczy" to wyniki ładnie poszybują w górę, czy to się uda w 2019roku? Nie wiem, na pewno będę się starał żeby tak było :) Jeszcze jest kwestia koksu, dopingu, wykluczam to i w tym roku - jeszcze nie pora i nie czas na to, jeszcze naprawdę dużo przede mną naturalnie :)

  #strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ursus

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (8)