adam-nowakowski
http://broadcasttemps.com/link/4807877/ambasador-francji-o-zydach-w-kl-polen-leon-noel-1935-1939/
Co o sytuacji Żydów i ich relacji z Polakami w przedwojennej Polsce pisał Leon Noël, ambasador Francji w Polsce w latach 1935-39, a do czerwca 1940 roku ambasador przy rządzie polskim na uchodźstwie. Fragment książki "Agresja niemiecka" czyta Tomasz Gryguć. Warte wysłuchania.
#polska #europa #izrael #historia #4konserwy
+4
camaro98
Masz dość ZIMY (╯︵╰,) Dzięki takim ludziom jak ja, którzy wycinając katalizatory w samochodach i przyspieszają cały ten efekt cieplarniany już w Lutym mamy wiosnę. Bądź z nami i wytnij kata w swoim samochodzie, auto na pewno Ci podziękuje i przytulisz jeszcze trochę siana. A jak masz diesla to wytnij wszytko i zarób jeszcze więcej. Pomyśl o roku bez zimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy to nie W S P A N I A Ł E :) Już dziś dołącz do nas wycinając kata:) Pomóż nam zmieniać świat na cieplejszy :) #smog #motoryzacja #samochody #polska #zima #spoleczenstwo #ekologia #oswiadczenie
+8
Greater_Manchester_bus_route_58
Piramida wieku ludności (stan w dniu 30.06.2018 r.)

#polska #glownyurzadstatystyczny #statystyka
+1
AlwaysAbroad
#pytanie do osob mieszkajacych w #polska
Dlaczego w polsce stawia sie na aktywizacje kobiet i posylanie ich na studia, mimo ze i tak same czesciej decyduja zdobyc sie wyksztalcenie?
#statystyka

pokaż spoiler Prosze wybaczyc mi ignorancje. Nie mieszkam w Europie od lat (bywam jedynie okazjonalnie).
+2
Primusek
Oby na mecz z Izraelem Krzysztof Piątek był nadal w gazie.

#pilkanozna #reprezentacja #polska #izrael
+46
qjava
Spotkanie z Michio Kaku w Toruniu. Stężenie stulejek zwiększa się. ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polska #torun #nauka #heheszki
+4
RFpNeFeFiFcL
Atom: Tak. Nie. Być może, ale… [uwaga, długie]

Energetyka jądrowa – jak zresztą każde wielkoskalowe źródło energii – ma swoje realne plusy i minusy, które należy brać pod uwagę w dyskusjach o kształcie przyszłego systemu energetycznego - pisze fizyk jądrowy Marcin Popkiewicz

Link do znaleziska: http://broadcasttemps.com/link/4806619/atom-tak-nie-byc-moze-ale-uwaga-dlugie/

Znalezisko dodał: @MalyBiolog

Źródło: wysokienapiecie.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
http://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki.

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #polska #nauka #energetyka #atom #gospodarka #ej
+49
adam-nowakowski
"Grupa Wyszehradzka jest jednością i nie ma wśród nas zgody na bezpodstawne, rasistowskie ataki na żadnego z partnerów."

-- Mati Morawiecki

#polska #izrael #humorobrazkowy #heheszki #4konserwy
+11
Baron_Al_von_PuciPusia
Fatalne zauroczenie lokaja – o konferencji bliskowschodniej w Warszawie <<< znalezisko
Szczyt, który według szumnych zapowiedzi miał przynieść wypracowanie nowej strategii wobec problemów Bliskiego Wschodu, nie zaowocował choćby cieniem rozwiązania.

(...) Goście zza granicy, obok tradycyjnego już poklepywania po plecach, wymierzyli nam kilka siarczystych policzków. Wiceprezydent Pence w swoim przemówieniu przywołał rzekomo bohaterską historię Franka Bleichmana, który okazał się zbrodniarzem komunistycznego UB. Znana amerykańska dziennikarka stacji MSNBC na wizji opisywała powstanie w getcie jako „walkę przeciwko polskiemu i niemiecku reżimowi”. Z kolei Mike Pompeo spotkaniu z ministrem Czaputowiczem, wypomniał kwestię nierozwiązanych roszczeń żydowskich z czasów Holokaustu, które strona polska od dawna uważa za sprawę zamkniętą. Na koniec, dwie niezależne gazety izraelskie podały, że premier Netanjahu, czemu zaprzecza ambasada Izraela w Warszawie, powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami podczas Holokaustu. To, czy była to manipulacja dziennikarska, czy rzeczywiste słowa przywódcy, pozostaje sprawą drugorzędną, tak jak drugorzędne są przeprosiny amerykańskiej dziennikarki na Twitterze. Oskarżenia – nawet niesłuszne – mają znacznie większy zasięg medialny niż późniejsze przeprosiny.

#polska #usa #izrael #iran #bliskiwschod #neuropa
+3
FundacjaPso-TyiKoty
Bierzesz leki? Zabierzemy Ci zwierzaka!
Może ktoś z Was jest w stanie nam doradzić w tej trudnej sytuacji?

W zeszłym roku adoptowaliśmy do fantastycznego domu w Gdyni pieska ze zdjęcia. Sunia wczoraj zwiała ze spaceru. O godzinie 23 odebrała ją Straż Miejska i została umieszczona w schronisku.
Pies jest zaczipowany, z natłoku spraw zapomnieliśmy przepisać dane na właścicielkę. Całe szczęście, bo tylko dzięki temu możemy zrobić cokolwiek...
Właściciele szukali jej całą noc. Schronisko nie odbierało telefonów. Wczoraj rano opiekunowie postanowili przepytać wszystkie schroniska osobiście.
Znalazła się. Oszalała z rozpaczy opiekunka zareagowała w niewłaściwy, acz typowy sposób - krzyczała, chciała jak najszybciej odzyskać psa, miała żal do schroniska, że nie sprawdziło czipu. Schronisko kontrowało - ponoć czip sprawdzili, ale nie było w nim danych. Bzdura.
Pani naprawdę zachowała się w sposób, który może budzić obawy, ale "kto nie kochał, nie wie nic" .
Obecnie uznawana jest przez schron za osobę niepoczytalna, bo wygadała się, ze przez tę sytuację przyjmuje leki na uspokojenie. Grozi się jej testami alko i narko, badaniami krwi. Pani jest abstynentka i oczywiście podda się badaniom, jednak czuje się zaszczuta - czemu wcale się nie dziwimy. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją - osoby bez wiedzy medycznej stawiają nam przez telefon diagnozę dla owej Pani. Serio.
To, co się wydarzyło, jest straszne. Jesteśmy w stanie zrozumieć załogę schroniska, bo zachowanie Pani może budzić sprzeciw. Ale znamy relację obu stron i wiemy, że nikt nie jest tutaj bez winy. Ludzie, którzy biegną i wyrywają psa z objęć Pani, kiedy jej mąż wypełnia dokumenty, nie wydają się wiarygodni. Karuzela się nakręca.
Mąż opiekunki zachowuje zimną krew, stara się odebrać psa jak najszybciej. Jednak tutaj zaczynają się schody, bo umowa adopcyjna spisana jest na dane Pani, a pies zaczipowany na nasze dane.
Kompletnie nie wiemy, co z tego wyjdzie. Gdybyśmy nie byli w regularnym kontakcie z tym domem, na pewno zwątpilibyśmy.
Jednak doskonale wiemy, ze jest to dom, którego życzymy wszystkim naszym bezdomniakom.
Staramy się spokojnie komunikować, jednak schronisko jest nieugięte.

#pies #psy #zwierzaczki #prawo #polska #pomagajzwykopem #wykopefekt #pytanie #pomocy
+31
majkelunio
Słyszeliście o tej akcji? : http://gloswielkopolski.pl/bedzie-strajk-w-biedronce-trwa-referendum-wsrod-pracownikow-w-tej-sprawie/ar/13815315

W skrócie związki zawodowe, w tym NSZZ "Solidarność" starają się wywalczyć lepsze warunki pracy dla zatrudnionych w Biedronce
(między innymi zmian zasad magazynowania, zapewnienia ochrony w sklepach w godzinach wieczornych, a także skrócenia czasu pracy w dni poprzedzające niedziele handlowe).
Już nie wspominając o przestrzeganiu BHP, ile mieliśmy tutaj zdjęć, na których drzwi ewakuacyjne są zastawione paletami.
Dlaczego tak się dzieje? Bo nikt nie robi tego dla heheszków. Powierzchnie sklepów są różne, ale polityka sprzedaży jedna. Mądre głowy od planowania na górze mają w dupie, że w niektórych sklepach nie ma miejsca na tyle produktów w tak krótkim czasie, dostawy lecą, gdzieś się przecież upchnie. A na końcu szary pracownik sklepu dostaje po dupie.

Jeronimo Martins Polska (do którego należy biedronka) zerwał wszelkie próby negocjacji. W tej sytuacji związki zawodowe chcą przeprowadzić wśród pracowników referendum dotyczące ewentualnej organizacji strajku.

W naszym kraju mamy około 64 tysiące pracowników w łącznie 2900 sklepach sieci Biedronka rozlokowanych w całym kraju

Przeprowadzenie takiego referendum to z pewnością niełatwa sprawa organizacyjna. Naturalnym powinno się wydawać, że ludzie mają możliwość organizacji tego typu głosowania w miejscu pracy, w końcu tego dotyczy cała sprawa.

Bliska mi osoba pracująca w Biedrze pokazała mi zdjęcie kartki, która odgórnym poleceniem pojawiła się w sklepie ma wisieć w pokoju pracowniczym do końca kwietnia.

Polskie związki zawodowe starają się wywalczyć Polakom pracującym dla portugalskiej firmy lepsze warunki. Pracodawca pluje na nich i jak widać na załączonym zdjęciu wręcz zastrasza (według mnie to jest zastraszanie w białych rękawiczkach).
64 tysiące pracowników ma związane ręce bo się boją (osoba, która mi to pokazała powiedziała że sama się obawia, bo nie wie jak to się może skończyć).
Co musi się stać, żeby ludzie wreszcie się zjednoczyli w tym kraju i wywalczyli sobie lepsze warunki.
Polsko dokąd zmierzasz?

#polska #biedronka #afera
+6
NiezajebywalnyNiesporczak
Gdy wyobrażasz sobie rasistowską Polskę a ktoś sprowadza cie na ziemie.

#polska #reportaz #ubereats #rasism
+6
adam-nowakowski
Koniec kadencji dyrektora muzeum POLIN. Decyzja o wyborze nowego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w drodze konkursu została uzgodniona z pozostałymi założycielami tej instytucji. 5-letnia kadencja obecnego dyrektora prof. Dariusza Stoli upływa 28 lutego.

W związku z końcem kadencji dyrektora POLIN wczoraj wysunąłem kandydaturę Grzegorza Brauna na to jakże zaszczytne stanowisko, która jednak nie spotkała się z dużym entuzjazmem wykopowej społeczności, tak że dzisiaj nominują tę znamienitą i zasłużoną specjalistkę od sprawa polsko-żydowskich (moim zdaniem byłaby to właściwa osoba na właściwym miejscu):

pokaż spoiler #polska #izrael #polin #historia #4konserwy
+2
Karolekqqqq
Płyty winylowe Porsche z opon 919 Hybrid z Le Mans
O recyklingu dzieci uczą się w szkołach od najmłodszych lat, a media i różne ugrupowania bębnią o tym na okrągło. Jednak najlepszą nauką i wzorem dla innych jest widoczne działanie. Coś co można dotknąć, zobaczyć, posłuchać. Tutaj pojawia się Porsche, jego historia w motorsporcie i pomysł na wykorzystanie opon. Opon nie byle jakich, bo ostatniej pary ogumienia jaka została użyta w zwycięskim modelu 919 Hybrid z Le Mans z 2017 roku, prowadzonym przez wyśmienitą trójkę kierowców Earl Bamber, Timo Bernhard i Brendon Hartley. Wyścig ten przeszedł już do historii, a przez fanów marki wspominany jest z sentymentem, bo był to ostatni wyścig, w którym Porsche wystawiło samochód klasy LMP1 oraz kończący trzyletnią dominację w Le Mans 24h.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #muzyka #winyl #winyle #muzykaklasyczna #porsche #lemans #gadzety
+1
dzika-konieckropka
Wschodnia granica Polski przed 1939 roku - Google Maps.

#mapy #polska #google
+1
robert5502
W obliczu ostatniej awantury z zydami glos zabrał nawet sam nieistniejący!
#humorobrazkowy #heheszki #religia #polska #izrael #bekazpisu #neuropa #zydzi
+13
MalyBiolog
Atom: tak, nie, być może, ale... >>> ZNALEZISKO

Polecam długi (jak na standardy internetowe) tekst dotyczący energetyki jądrowej. Wady, zalety, możliwości.

W dyskusjach o energetyce jądrowej można zauważyć radykalną polaryzację stanowisk: zarówno przeciwnicy energetyki jądrowej jak i jej zwolennicy prezentują jednostronne poglądy, a nie zgadzające się z nim osoby są rutynowo oskarżane o bycie wrogami ludzkości. Tymczasem energetyka jądrowa – jak zresztą każde wielkoskalowe źródło energii – ma swoje realne plusy i minusy, które należy brać pod uwagę w dyskusjach o kształcie przyszłego systemu energetycznego - pisze fizyk jądrowy Marcin Popkiewicz

#polska #nauka #energetyka #atom #gospodarka #ej #energiaatomowa #mikroreklama #gruparatowaniapoziomu
+6
Ich_mag_Kaesekuchen
Nareszcie!!!1one Mireczki i Mirabelki,doczekaliśmy się! Wzrosła kwota wolna od podatku a nikt o tym nie mówi!

Jak wszyscy dobrze wiemy z wypoku na zachodzie nie jest kolorowo.Niemiecki budżet ledwo dyszy a upadek już blisko... wiadomo z jakiego powodu ;)
Dlatego też od tego roku niemiecki rząd przygotował nam podwyżki.

9168eur kwoty wolnej od podatku = 38505zł
7620eur ulga na dziecko = 32000zł
204eur kindergeld na pierwsze dziecko = 856zł

#niemcy #podatki #kwotawolnaodpodatku i #polska zobaczcie sobie jak nas tu gnębią i poniżają ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
+7
Lukardio
Siedziba firmy Press Glass - biurowiec w naturalnym krajobrazie - niezwykły koncept przez rok dojrzewał w Konior Studio. Wreszcie przyszedł czas na realizację. W Konopiskach pod Częstochową przyszły budynek z każdym dniem nabiera realnych kształtów.

http://www.facebook.com/koniorstudio/posts/10156690271820935?__tn__=-UC-R

#polska #slaskie #architektura #inwestycje #gownowpis
+2
madry_i_mieciutki
Wiecie kto najbardziej w Izraelu krytykuje Katza i broni Polaków? Oczywiście, że liberałowie czy jak to niesłusznie nazywają to prawaki - to słynne lewactwo.

Kto by przewidział, że jeśli postawić na przeciwko siebie dwa nacjonalistyczne rządy to raczej się nie dogadają? Bo ich paliwem są proste ułomki z dużym insecurity, napędzane sianiem w nich strachu a następnie broniem przed stworzonym wrogiem. A liberał normalnie bez kompleksów siada do stołu, wypracowuje kompromis i rozwiązuje dany problem win-win - cywilizacja się rozwija.

#izrael #polska
+2
Kempes
#heheszki #katolicyzm #polska #bekazkatoli

Pewnie pan buk tak chciał... (✌ ゚ ∀ ゚)☞
+17
Brabus
Hej mam pytanie czy dobry fryzjer obcina tak tyl glowy? Bo chxe byc pewny zanim zajebe konkretna opinie na temat tego salonu
#fryzjer #barber #polska #afera
+412
adam-nowakowski
Czy to już #antypolonizm czy tylko niewinne wybryki nieskazitelnej izraelskiej młodzieży?

#polska #izrael
+117
LubiePO
Tak bylo nie zmyslam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska #jude #zydzi #takbylo
+6
giovan-a
O NAUCZYCIELACH #8

Niech mi ktoś to wyjaśni - czy program nauczania matematyki w ciągu ostatnich 10 lat wszedł na jakiś kosmiczny poziom? Uczę zawodu, w którym matematyka jest średnio potrzebna, bo wszystko liczą programy. Dzisiaj z powodu remontu sali musieliśmy mieć zajęcia w pracowni, w której nie ma komputerów, więc pomyślałam, że nie będę zmieniać zaplanowanej lekcji, tylko policzymy parę zadań na piechotę. I co? I pstro. NIKT, dosłownie nikt z dwudziestokilkuosobowej klasy, nie wiedział, jakie zastosować działanie do polecenia. To raczej ja powinnam mieć z tym problem, bo matematykę w szkole miałam 10 lat temu. Gdy uczeń przy tablicy nie miał pojęcia, jak wykonać banalne dzielenie, to zainteresowałam się kwestią matematyki w szkole i dowiedziałam się, że najwyższy wynik z matury próbnej to 38%, tylko 4 osoby ponad próg, reszta poniżej 30%. Moi uczniowie mają od góry do dołu zagrożenia z tego przedmiotu.

O co chodzi? U mnie matury nie zdały tylko ćpunki i złodzieje. Ja też jakoś wybitna nie byłam, matematyczka była potworzycą i śni mi się do dzisiaj, ale o maturę z matmy nikt się nie bał. Ona z roku na rok jest coraz trudniejsza? Kto z Was ma jakieś porównanie? Bo ja nie umiem tego ocenić - dzisiaj bym jej nie zdała, bo niewiele już pamiętam.

Pytanie do uczniów technikum - jaki poziom jest u Was?

#szkola #edukacja #matematyka #techbaza #licbaza #polska #pytanie #gownowpis #matura
+7
siepan
Nie potrzeba znaków ostrzegawczych, widzisz coś takiego i już wiesz, że wchodzisz do obszaru zamieszkanego przez patolę...

pokaż spoiler #heheszki #humorobrazkowy #humor #polska #patologiazmiasta #patologia
+13
Mr_Plank
Zdjęcie satelitarne Polski z dnia 18 lutego 2019 roku.

Źródło

#satelita #zdjeciesatelitarne #nasa #polska #mapa
+2
adam-nowakowski
Koniec kadencji dyrektora muzeum POLIN. Decyzja o wyborze nowego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w drodze konkursu została uzgodniona z pozostałymi założycielami tej instytucji. 5-letnia kadencja obecnego dyrektora prof. Dariusza Stoli upływa 28 lutego.

Oto mój kandydat:

pokaż spoiler #polska #izrael #heheszki
+6
adam-nowakowski
BREAKING NEWS: Swetru dołącza do koalicji antypolskiej!

#polska
+2
Karolekqqqq
Formuła 1 - Sezon 2019 - Lista kierowców i samochodów
Pierwsze przedsezonowe testy już się rozpoczęły, do pierwszego GP został miesiąc, a zbliżający się sezon może być jednym z bardziej ekscytujących. Kubica po 8 latach wraca do ścigania, a Hamilton spróbuje pozostać na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej, aby ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata. W linku lista kierowców i samochodów startujących w sezonie 2019 wraz z kierowcami rezerwowymi i ich numerami. Tak, aby każdy mógł zapoznać się kto? z kim? dlaczego? i po co? Szczególnie, że pojawiło się kilku nowych kierowców i nastąpiły rotacje w zespołach.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #f1 #formula1 #kubica #echapadoku #sport #motorsport #wyscigi
+4
Pokaż następne