•  

  O czym większość zainteresowanych już wie - pojawił się trailer do nowego Predatora... i w większości został zmieszany z błotem; że dno, gówno i bieda.
  Spieszę z prawdopodobnym wyjaśnieniem tego faktu. Otóż zwiastun wygląd tak i nie inaczej ponieważ takie są oczekiwania dzisiejszego widza - planktonu żrącego hurtowo mainstreamowe, blockbusterowe wydarzenia. A tym jest nowy "Predator" - wydarzeniem, jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Czy trailer wygląda jak podobne zapowiedzi superheromovie? Jasne, że tak. Każdy producent chce mieć taką widownię jaką miały srawendżersy i reszta tej kolorowej hołoty. Czy to znaczy, że "Predator" będzie kalką? Nikłe szanse. Ponieważ?

  Ponieważ Shane Black!
  Facet jest jednym z bardziej uznanych ludzi w branży, gość jest marką, a co najważniejsze idzie swoją drogą. Mimo wielkiego talentu nie kręci i nie pisze filmów i scenariuszy na zamówienie, jak fabryka. Facet ma swoje projekty i je realizuje. Jest współodpowiedzialny za jedne z najbardziej kultowych filmów lat 90.

  - napisał scenariusz do "Zabójczej broni" i stworzył znany na wszystkich szerokościach geograficznych duet Riggsa i Martougha. To nie jest jakiś tam zajebisty buddy movie - seria "Zabójczej broni" jest wzorem, jak to powinno wyglądać.

  - napisał scenariusz do "Bohatera ostatniej akcji" - jedyna w swoim rodzaju oda do kina akcji. Film który bierze wszystko, co w gatunku najlepsze i podkręca po tysiąckroć. Krystaliczny czysty odjazd.

  - napisał scenariusz do "Ostatniego skauta" z Willisem i Wayansem. Kolejnej kapitalnej zabawie w buddy movie.

  - jego debiut reżyserski "Kiss kiss bang bang" to film w filmie, z narracją burzącą czwartą ścianę, bawiący schematami kryminałów w świecie showbiznesu

  - podobnie ostatni film "Równie goście" - znowu buddy movie, przewrotna wizja showbiznsesu hollywood i zabawa schematami kryminałów.

  * Nie widziałem Iron Mana 3, ale domyślam się, że komiksiarze nie lubią tego filmu ponieważ nie dostali 23. raz z rzędu tego samego... i pewnie nie zrozumieli stylówy. xD

  Nowy "Predator" to nie remake czy sequle, ale autorski projekt gościa, który ma swój styl, ale ma też szacunek do serii. Będzie inny, zapewne luźniejszy, bardziej pokręcony, ale na pewno zachowa najistotniejsze elementy pierwowzoru. Ponieważ Black tym żyje, to jest jego świat. Gość kocha kino z wzajemnością.

  pokaż spoiler a jeśli nie, jeśli się nie uda, to znaczy, że nikt nigdy nie powinien brać się odświeżanie kultowych marek. Nie ma lepszego gościa do wskrzeszenia predatora.


  #film #zwiastun #trailer #horror #predator

  źródło: geek.com

  •  

   @sejsmita: na film nie czekam, ale też go nie skreślam. Dziwię się, że tak wiele osób przywiązuje jeszcze wagę do trailerów. Ten od nowego Predatora był kompletnie nijaki, ale nic to nie zmienia, bo who cares ¯\_(ツ)_/¯

   Mam nadzieję, że to będzie dobry film wbrew słabym oczekiwaniom, coś jak miało miejsce z Dreddem 3d, tylko tam nawet nazwa była wysoce niefortunna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zresztą - premiera filmu w Polsce będzie miała miejsce po premierze w USA i już mniej więcej będzie wiadomo, czy warto się nim zainteresować. Oby nie był takim szajsem jak Obcy: Przymierze, blech.

  •  

   @sejsmita: Ja wcale nie oczekuję papki. Oczekuje fajnej rozwałki, dobrych, inteligentnych żartów, nieoczywistych twistów, zupełnie jak... Zwierzogród xD Niestety, teraz BAJKI DLA DZIECI robią lepsze...

  •  

   @Lisaros: Możliwe, że to moje błędne wnioski, ale dzisiaj mało kto interesuje się czymkolwiek na temat filmu. Starczy im plakat i temat, który wydaje im się znajomy. Trailery to pewnie najbliższe recenzji (czy opinii) co przeciętny widz pozna. Chociaż taki wniosek stworzyłem po obserwacji kina małoznanego bądź niskobudżetowego, nie musi być zasadny odnośnie filmów z budżetem afryki.

   Mam nadzieję, że to będzie dobry film wbrew słabym oczekiwaniom
   Oczekiwania planktonu nie liczą się xD

   Oby nie był takim szajsem jak Obcy: Przymierze, blech.
   Nie będzie! Nie ma mowy!

   @xandra:

   Oczekuje fajnej rozwałki, dobrych, inteligentnych żartów, nieoczywistych twistów
   To jest gwarantowane, imo rozchodzi się o stylówę i podejście Shane. Ponoć robili dokrętki bo film był za mało poważny, cokolwiek to znaczy, chociaż facet ma niebywały talent do mieszania skrajnych emocji. Ja się nie martwię, tylko czekam. :)

  •  

   @sejsmita: o, i tutaj się z tobą nie mogę nie zgodzić

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ogladam #sexeducation na #netflix i jestem aż w szoku. W 3 odcinku 17 letnia dziewczyna idzie dokonać aborcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zakłamane pokazanie rzeczywistości - po prostu poszła o 17 do fajnej kliniki, wypisała papiery i o 18:30 z niej wyszła jak gdyby nigdy nic, a po zabiegu dostała pudding czekoladowy. Bez kwoty do zapłaty, bez powikłań, bez jakiś przemyśleń. Tak po prostu zrobiła aborcję, a wieczorem uczyła się na następny dzień do szkoły. Była też tam kobieta, która mówi, że jest tak już któryś raz z kolei i nikt nie widzi w tym problemu.
  Mam nadzieję, że jakoś pociągną ten wątek, bo ten odcinek pokazał tysiącom nastolatek, że nie trzeba się zabezpieczać, skoro można od tak za darmo i w ciągu godziny mieć aborcję bez żadnych problemów. Nawet bez jakiejkolwiek obecności rodziców.
  #seks
  pokaż całość

  odpowiedzi (163)

 • avatar

  Naleśniki do oceny... Eh, dziwny dzień
  #zalesie #gotujzwykopem #nalesniki

  odpowiedzi (83)

 • avatar

  Popełniłem mema
  Tag #stopnienawisci ma potencjał memogenny
  #heheszki

  odpowiedzi (20)