•  

  Dom szkieletowy, drewniany, murowany, z bali... Co wybrać? #budujzchaferem

  Z czego właściwie wybudować dom? Na co wpływa wybór materiału budowlanego? Jaką technologię wybrać?
  Będzie o kosztach budowy i eksploatacji, akumulacji ciepła, a także o tym, że i tak najważniejsze są nasze oczekiwania, a potem dobry, przemyślany projekt. Długi artykuł :) Od 2 miesięcy obiecuję sobie, że nie będę pisał tak długich rzeczy, ale nie mogę się powstrzymać :)

  http://broadcasttemps.com/link/4403221/dom-drewniany-murowany-szkieletowy-czy-z-bali/

  Będę wdzięczny za wykop. :)

  Przy okazji zapraszam: już 17 lipca (wtorek) o godzinie 20 mój webinar pt. "Budowa domu od A do Z". Będę dawał znać i przez newslettera, jak i na mirko (tag: #budujzchaferem).

  #mikroreklama #gruparatowaniapoziomu #budujzwykopem #budowadomu #dom

  •  

   @chafer: Nie po to król Kazimierz zostawił Polskę murowaną, żebyśmy budowali domy z drewna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @chafer podziwiam Twoje wpisy, tylko jak ktoś pisze o wszystkim to tak na prawdę nie wiem na czym konkretnie się znasz? Nie można wiedzieć wszystkiego chyba?
   Jak to mówią: "jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego".
   Poczytać warto, ale bazować tylko na Twojej opinii na każdy temat chyba nie można.

  •  

   @chafer: czym ogrzewać 72m2 dom parterowy, nowe okna, strop 30cm wełna, piwnica 12 styropian, ściany nieocieplone ~52cm grubość? ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę nad gazem ziemnym(mam na ulicy), myślisz że przy takim domu rachunki za zimę miesięcznie mogą przekroczyć te 600zł? (ʘ‿ʘ)

  •  

   @piperek: Cały czas i we wszystkich artykułach podkreślam, że:

   - Najważniejszy jest projekt.
   - Najważniejszy jest rzetelny kierownik budowy
   - Bardzo ważny jest wykonawca, który będzie budował dom według projektu.

   To, o czym ja piszę to nigdy nie jest wiedza tajemna. Uporządkowuję wiedzę, pokazuję jak ważne są nasze potrzeby i oczekiwania i pokazuję, że że niektóre rzeczy naprawdę trzeba zostawić ekspertom. Ja nim nie jestem, nie mam wiedzy na każdy temat. Po prostu to, co wiem, staram się przekazywać w przyjemny, uporządkowany i obiektywny sposób. :)

   +: piperek
  •  

   @Ciastek993: A to trudne pytanie. Jaka piwnica? Jaki materiał został użyty do budowy domu? Jaka wysokość pomieszczeń? Zmiennych jest od groma niestety... Ogólnie ogrzewanie gazem ziemnych przy takim metrażu powinno być optymalne, szczególnie, że masz go na ulicy... Z tego artykułu dowiesz się więcej:
   http://blog.poradnik-budowlany.com/koszty-ogrzewania-domu/

  •  

   @chafer: Czytałem, i to nieraz, dobry artykuł ;P szczególnie to że nie da się porównać dwóch nawet identycznych domów, więc nie ma co patrzeć jak rachunki innych ludzi, i faktycznie w necie jeden płaci 1000zł za cały rok i grzeje chałupe 200m2, a inny płaci z 4k za 100m tym samym nośnikiem ¯\_(ツ)_/¯
   od jakiegoś tygodnia siedzę i przeglądam internet, już mi głowa paruje od ilości informacji (・へ・) wydaję mi się że te ~600zł to będzie teoretycznie taki najczarniejszy max jaki przyszłoby mi zapłacić. Normalnie będzie 400-500zł.
   liczyłem też na cieplowlasciwe wyszło mi takie coś http://cieplowlasciwie.pl/wynik/47ks ale nie jestem pewny co do ścian, więc wybrałem chyba najgorszy wariant czyli kamień polny. Tak samo piwnica jest tylko w połowie domu.
   Ogólnie teraz palę w piecu zasypowym, ale jest za duży(17,5kw!!) w domu jest za gorąco, więc cały czas okna są otwarte, kompletny bezsens, no i przeogromne dymienie, bo piec praktycznie cały czas jest na podtrzymaniu. Wydaję na węgiel jakieś 500zł miesięcznie(strop i piwnica jeszcze nie zrobiona, w sierpniu będzie izolacja), a w domu w tygodniu i tak jest zimno, bo po prostu wkurwia mnie palenie w tym piecu, więc grzeję głównie na piątek-poniedziałek...

   Było u mnie dwóch majstrów, i niby każdy mówi że gaz się sprawdzi. Ściany cholera będą pewnie w końcu robione, ale dopiero za jakieś moze 2 lata :<

  •  

   @Ciastek993: idź w gaz, grzejniki masz odpowiednie? z tego co pamiętam powinny być lekko przewymiarowane...
   sam komfort stabilnej temperatury cały czas + ciepłej wody ad-hoc będzie wart nawet tych dwóch stów miesięcznie w sezonie, a do tego nie pieprzysz się z dorzucaniem do pieca, zamawianiem opału, magazynowaniem go itd.
   Rodzice zmieniają na jesieni piec właśnie i nie mogą się doczekać.

  •  

   @zorq: są odpowiednie, obaj mówili że nadają się idealnie do działania w kondensacji. Najwyżej przy najgorszym mrozie z -15 czy -20 jej nie będzie, ale przy normalnej zimie bez problemu będzie działać w tym trybie.

  •  

   @Ciastek993: A myślałeś nad większym zbiornikiem buforowym? Zawory termostatyczne w grzejnikach zamykają się przy nadmiarze ciepła, a niewykorzystane ciepło idzie do bufora. Utrzymujesz stałą temperaturę na piecu, a to co nie idzie w grzejniki zostaje w buforze, więc palisz zdecydowanie rzadziej.

  •  

   @Xargo1: ide w gaz, na bufor u mnie nie ma miejsca. Zresztą mam dosyć bawienia się w palacza i wszechobecnego syfu, myślałem nad pelletem też, ale naczytałem się że trzeba szukać dobrego żródła i w ogóle, a jest wychodzi tylko trochę taniej niż gaz.

   Znalazłem w końcu dokumentacje domu ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ pierwsze dokumenty aż z 29r ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem już wszystko, dom jest z cegły palonej, a nie z kamienia polnego jak dawałem. Teraz jak wpisuje te dane w cieplowlascicwe to wygląda inaczej, w sumie tak jak jest faktycznie z ilością spalonego węgla w zasypowym.

   http://cieplowlasciwie.pl/wynik/482b

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Biurko na zamówienie gotowe.
  290cm szerokie.
  80 cm głębokie.
  z prawej 3 szuflady, z lewej szafka z półką w środku.
  Laptop 17 cali zabawnie wygląda XD
  Trzeba kupić stacjonarkę zdecydowanie i postawić na 3 takie same monitory

  Robił @NetJaro jakby ktoś szukał.

  #biurko #meble #remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #stolarstwo pokaż całość

  odpowiedzi (205)

 • avatar

  Spierdolenie tego kraju przekracza wszelkie pojęcie. Z jakiej racji ja mam utrzymywać te osoby? Jeżeli PiS wygra w nadchodzących wyborach to uciekam stąd za wszelką cenę, nie warto tutaj robić nic coby się... a szkoda kurła gadać, szkoda szczępić ryja, naprawdę.

  #bekazpisu #pis #madki

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Ja pierdole xD
  Wczoraj wracając z pracy wpadłem do kwiaciarni i kupiłem żonie kwiaty. Tak bez okazji - naszła mnie ochota po prostu. Żona zaskoczona bardzo ale sprawił jej ten gest wielką przyjemność. Wieczorem jeszcze wino, film i testy wytrzymałościowe kanapy i łóżka #pdk. Ogólnie bardzo sympatyczny i udany dzień.
  Dziś w pracy pochwaliła się wczorajszym dniem i zaczął się festiwal spierdolenia xD
  Okazało się, że "kwiaty bez powodu" daje się tylko w konkretnych sytuacjach. Moja żona dowiedziała się, że pewnie ją zdradzam i gryzie mnie sumienie. Dostała zalecenie, żeby z cichaczem sprawdzić mi telefon i kompa xD
  I tak właśnie durne #rozowepaski same się nakręcają swoim spierdoleniem umysłowym. A potem jedna z drugą pieprzą, że ich facet to tylko piwsko przed telewizorem żłopie xD
  #rozowepaski #logikarozowychpaskow #heheszki #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (86)