•  

  Siemano Mirki i Mirabelle. Pijcie zemno kompot.

  Ten wpis to #chwalesie , ale mam też nadzieję, że niektórych z was zainspiruję.

  Ponieważ żyjemy na tym świecie tylko raz, szkoda czasu na użalanie się nad sobą, na narzekanie na świat, ludzi, historię, parawany na plażach i neomarksistów. Trzeba śmiało złapać życie za bary i podejmować wyzwania. W majestacie miłości i śmierci wszelkie nasze obawy są naiwną igraszką. Dlatego ja nie nie chcę, żeby moje życie wyglądało jak "dzień świstaka" #pdk kilka lat temu miałem egzystencjalny kryzys, który sprawił, że zaparłem się z całych sił i odmieniłem zycie. Stałem się nowym człowiekiem.

  -założyłem rodzinę, mam już dwójkę dzieci planujemy z żoną trzecie,
  -uczę się nowych rzeczy cidziennie. Codziennie chcę być lepszy.
  - pracuję nad sobą, nad swoim charakterem, słabościami,
  - walczę z egoizmem, uczę się pokory i dostrzegania człowieka w każdym człowieku.
  -gram w zespole na gitarze, układam muzę na komputerze,
  - czytam regularnie książki różnego gatunku (szczególnie popularno-naukowe),
  - słucham wykładów na YT i TED, staram się uczciwie i wyrozumiale zapoznać z jak najszerszym spektrum światopoglądów, kultur.
  - za rok planuję rozpocząć drugi kierunek studiów, przekwalifikować się na zawód techniczny.
  - założyłem pasiekę, żeby na miodzie dorobić

  Poza tym....

  Sprzedałem mieszkanie i rozpocząłem budowę domu. Pieniadze mam tylko na materiały budowlane (i nawet trochę mi zabraknie), więc buduję dom własnymi rencyma. Wystrzegam się z całej siły kredytu. ŻADNYCH KREDYTÓW. Chcę być wolnym człowiekiem, na tyle, na ile da się w tym dziwnym świecie.

  Rowy pod ławę fundamentów kopałem sam, szpadlem. Mam mocno pochyły teren budowy, roznica poziomów terenu pod domem, to 2,5 metra.... Dlatego wykop miał miejscami ponad metr głębokości, a i tak musiałem zrobić ławę schodkową.

  Na ławie położyłem około 2500 bloczków fundamentowych, żeby wyjść narożnikami na poziom zero. Murowałem sam i zajęło mi to łącznie 4 miesiące. Pamiętając, że mam oprocz tego pracę zawodową, zespół muzyczny, Kościół, żonę i dwójkę dzieci, rodzinę, z którą chcę mieć żywe relacje.

  Plan budowy mam na 3-4 lata. Nie poddam się już nigdy, aż do nieuchronnej śmierci. Biorę życie na klatę i nie użalam się nad sobą. Moją siłą napędową są dwie majestatyczne uczucia - miłość i świadomość śmierci.

  #praca #senszycia #rodzina #dyscyplina #rozwojosobisty #milosc #smierc #budowadomu #chwalesie #inspiracja