•  

  Rozmowa z członkiem Komunistycznej Partii Polski
  Czy komunizm i ideologia Karola Marksa zasługują na jeszcze jedną szansę? Rozmowa z działaczem Komunistycznej Partii Polski. Znalezisko: http://broadcasttemps.com/link/4702317/rozmowa-z-czlonkiem-komunistycznej-partii-polski/

  #kultura #wojnaidei #komunizm #polska #ciekawostki #historia

  źródło: youtube.com

  •  

   @wojna_idei: komunizm to dobry ustrój, tylko niewykorzystany. w dodatku nie przewiduje czynnika ludzkiego - oszustw.
   i w Polsce nigdy komunizmu nie było - był socjalizm.

  •  

   @drlect3r: Komunizm to akurat nigdy nie był dobry ustrój.

   pokaż spoiler Nic, co oparte jest na pseudonauce, nie jest dobre z natury. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: a co jest złego w równości i niskim poziomie skrajności wzbogacenia społeczeństwa?
   jesli zarabiasz więcej niz srednia krajowa to komunizm dla ciebie i tobie podobnych jest złym ustrojem.

  •  

   a co jest złego w równości i niskim poziomie skrajności wzbogacenie społeczeństwa?
   @drlect3r: To, że ludzie nie są równie.

  •  

   @WielkaZlaEntropia: i po to jest hierarchia.
   a obecnioe hierarchia tłumaczy różnice płacowe.
   a w komunizmie/socjalizmie o tym świadczyła.

  •  

   @drlect3r: Przekonanie, że to robotnicy/partia robotnicza ma sprawować dyktatorską władzę nad krajem, że kapitalizm jest "skazany na upadek" na rzecz komunizmu i się sam (za pomocą zgody na niektóre rozwiązania socjalne) nie ureguluje, oraz że krwawe rewolucje, jak i prześladowanie, mordowanie i kradzież (bo przecież nie prawowita konfiskata) całego mienia setek tysięcy "burżujów", "kułaków" oraz sprzeciwiających się czerwonej władzy wolnomyślicieli, reakcjonistów i innych ludzi ze słynnym "odchyleniem prawicowo - nacjonalistycznym" w imię szybszego wrócenia na tą 'jedyną prawdziwą' "drogę do socjalizmu" godne jest i sprawiedliwe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)ノ⌐■-■

   pokaż spoiler O walce z każdą opozycyjną ideologią, kulturą i religią, przy wymuszaniu na ludziach płytkiego, niepogłębionego i "państwowego" ateizmu połączonego z pseudoreligijnym kultem Przywódcy Rewolucji, Aktualnego Lidera Partii Komunistycznej, "Męczenników" Idei i różnych partyjnych siepaczy w stylu Dzierżyńskiego już tu litościwie nie wspominam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: tak czytam i niczym nie różni się to od demokracji - pojęcia tylko inne.

  •  

   @drlect3r: Oj, mocno różni się to jednak od demokracji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Zwłaszcza tej "wzmocnionej"! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @wojna_idei: Przepraszam, ale czy mógłbyś się, chłopie, przynajmniej raz w życiu porządnie przygotować?

   Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści
   § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

  •  

   @SIerraPapa: Przecież to nie podpada pod paragraf.

   pokaż spoiler Zwłaszcza od 2011 roku... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: Do tego piję, przy czym obydwaj panowie mówią o swoich wyobrażeniach o stanie prawnym, a nie o faktycznie istniejącym stanie prawnym.

  •  

   @SIerraPapa: Faktycznie istniejący stan prawny jest co najmniej dziurawy.

   pokaż spoiler Ludzie czepiają się jak rzep każdej, nawet nienazistowskiej swastyki, a różne edukacyjne filmiki związane z II wojną światową i nazistowskimi Niemcami są na polskim Youtubie blokowane lub usuwane, podczas gdy prawdziwi (neo)naziści urządzają sobie na uboczu legalne koncerty i półoficjalne imprezy leśne...
   Zaś komunizm niby również jest zakazany, a pozostałe po nim nazwy, symbole i pamiątki usuwane... a tu proszę, marksistowsko - leninistyczna partia z "komunizmem" w nazwie działa sobie u nas legalnie, można sobie bezkarnie pomykać po mieście w koszulce z sierpomłotem, Che Guevarą, Marksem i resztą ferajny, kupować radzieckie memorabilia i oprotestowywać usuwanie chwalących morderców z Armii Czerwonki pomników...


   pokaż spoiler Widać w postkomunistycznej Polsce nie może nie może być normalnych w tej kwestii przepisów... albo polityka "jedno oko (na to) zamknięte" i wpisana w nią hipokryzja, albo totalny zamordyzm prawny. (-‸ლ)

  •  

   @wojna_idei: Swoim triumfem latach mniej więcej 1928-1980 oczywiście zasłużył sobie na drugą szansę. Nie zamierzam ujawniać co zdecydowało o klęsce ZSRR.

  •  

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: @wojna_idei:

   Na szybko Partia robotnicza sprawuje demokratyczną władze nad krajem, socjalizm jest wyższą fazą rozwoju, jednak nie wszędzie musi zostać wprowadzony (kraje kapitalistyczne przegrają), bez pomocy państwa kapitalizm generuje ogromne kryzysy, krwawość rewolucji zależy od kraju(gdyby Stalin rządził w okresie leninowskiego Czerwonego Terroru byłaby mniejsza, w powojennej Polsce była minimalna, podobnie jak czystka w powojennej kapitalistycznej Francji). Stalinowska wielka czystka wyeliminowała bardzo złych ludzi, a zginął w niej podobny procent jak w trakcie francuskiego kapitalistycznego Wielkiego Terroru. Nacjonalizacja to nie kradzież. Ogólnie prześladowano różnych ludzi, którzy szkodzili krajowi. W latach 20. i 30. w ZSRR kultura kwitła, konstytucja gwarantował wolność religijną, w trakcie wojny tępiono ateistów i sekty. Stalin był wielkim przywódcą, a kult spontaniczny.

   Krytykujesz system, który był wewnętrznie spójny, potężny, stworzył wspaniałe imperium i był czystym dobrem, rajem dla dobrych, piekłem dla złych.

  •  

   Partia robotnicza sprawuje demokratyczną władze nad krajem

   @RedRight: ...która to władza najczęściej charakteryzuje się "dyktaturą proletariatu".

   socjalizm jest wyższą fazą rozwoju

   Raczej alternatywną... i to tą gorszą od pozostałych.

   jednak nie wszędzie musi zostać wprowadzony (kraje kapitalistyczne przegrają)

   No proszę! To jest właśnie jeden z tych czerwonych zabobonów w które wy, komuniści wierzycie...

   pokaż spoiler ...i który po niecałych dwóch wiekach od utworzenia socjalizmu "naukowego", 70 latach od utworzenia ChRL - u i 27 latach od ostatecznego upadku mającego "objąć cały świat" ZSRR - u nadal czeka na swoje domniemane spełnienie! ( ͡º ͜ʖ͡º)


   bez pomocy państwa kapitalizm generuje ogromne kryzysy

   Dziki kapitalizm - może, jak widać to na przykładzie współczesnego ChRL -u, w którym dodatkowo sparzył się on z jeszcze niewymarłym systemem kierownictwa lokalnej Partii komunistycznej! ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler A kapitalizm, który zgodził się na część rozwiązań socjalnych proponowanych niegdyś przez ruch robotniczy, jednocześnie nie stając się w pełni socjalistyczny, jakoś się do dziś nie rozleciał... w przeciwieństwie do krajów, którym odbiło za bardzo na lewo i uznały, że ten "prawdziwy", idealny, marksistowski komunizm kiedyś w końcu zadziała! ( ͡º ͜ʖ͡º)


   krwawość rewolucji zależy od kraju(gdyby Stalin rządził w okresie leninowskiego Czerwonego Terroru byłaby mniejsza, w powojennej Polsce była minimalna, podobnie jak czystka w powojennej kapitalistycznej Francji).

   Ale jednak zawsze musi być ta krwawa rewolucja i masowe mordy na jakiejś grupie sprzeciwiającej się nowemu porządkowi.

   pokaż spoiler Coś w tym jest systemie elementarnie złego, skoro jest to powtarzającą się regułą przy jego wprowadzaniu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


   Stalinowska wielka czystka wyeliminowała bardzo złych ludzi

   Ta czystka wyeliminowała w głównej mierze "starych bolszewików", trockistów, bardziej "narodowych" (m.in. polskich) komunistów i innych ludzi, którzy utopijny system marksizmu - leninizmu chcieli poprowadzić bardziej tak, jak życzyłby sobie tego jego czerwony Fuhrer, W. I. Lenin, a nie chciała zostać przydupasami wąsatego Gruzina, który dorwał się do władzy wbrew jego testamentowi politycznemu.

   pokaż spoiler No i nie zapominaj o "operacji polskiej", którą NKVD w tym okresie z rozkazu Stalina przeprowadziło - 100 tysięcy trupów więcej... na 6 lat przed Katyniem! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


   a zginął w niej podobny procent jak w trakcie francuskiego kapitalistycznego Wielkiego Terroru.

   XD

   pokaż spoiler "Bujać to my, ale nie nas", panie Polsze - Bolsze! ( ͡º ͜ʖ͡º)/


   Nacjonalizacja to nie kradzież

   Jest ona kradzieżą tak, jak konfiskata i odbieranie majątków niewyznającym ortodoksyjnego chrześcijaństwa mieszkańcom późnego Imperium Rzymskiego.

   pokaż spoiler Czyli... wciąż kradzieżą! ¯\\_( ͡º ͜ʖ͡º)_/¯
   Ideologicznie uzasadnioną, obŻYDliwą kradzieżą!


   Ogólnie prześladowano różnych ludzi, którzy szkodzili krajowi.

   Prześladowano wszystkich, którzy nie chcieli przyjąć do swoich serc komunistycznej religii politycznej

   W latach 20. i 30. w ZSRR kultura kwitła

   ...a ludzie ginęli z głodu i głodnych krwi swoich poddanych ramion Partii.

   Kultura w większości podporządkowana Partii i komunizmowi, dodajmy, przed stalinizmem nastawiona na zlanie wszystkich podbitych ludów w jedną, betonową formę bezmyślnego, fikcyjnego "narodu radzieckiego", a w czasie stalinizmu pełniąca jeszcze (wstępną) rolę rusyfikatora mniejszości narodowych i etnicznych, o wyraźnych cechach kulturobójczych.

   pokaż spoiler Pięknie za taką ideologiczną wspakulturę dziękuję. (╯°□°)╯︵ ☭


   konstytucja gwarantował wolność religijną, w trakcie wojny tępiono ateistów i sekty.

   Pomijając to, że konstutucjami krajów komunistycznych właściwie można się podetrzeć, bo i tak wszystko zostaje tam w teorii i na papierze, a tylko na potrzeby propagandowej hucpy znanej jako "Wielka Wojna Ojczyźniana" przywrócono częściową wolność religijną, a ateizm (w wydaniu ideologicznym) w Rosji był wspierany przez państwo...

   pokaż spoiler ...współcześnie rozumiana wolność religijna (i sumienia) wyklucza prześladowanie ludzi za przynależność (lub brak przynależności) do jakiejś religii, ateizm czy sympatyzowanie z (niedestrukcyjnymi) "sektami" religijnymi (pod które komuniści lubili podciągać wszystkie lub pomniejsze religie)! ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■


   Stalin był wielkim przywódcą, a kult spontaniczny.

   "Wielkim" to być może, ale "dobrym" to chyba tylko dla Rosjan, których zbyt długo podduszał kablem stalinizmu, przez co dostali syndromu sztokholmskiego... oraz wszystkich tych, którzy "na złość zgniłemu Zachodowi" przyjęli jego wersję "prawdy" do ust niczym jakiś święty sakrament! ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler A kult Stalina był równie spontaniczny, jak kult Cara Rosji jako "drugiej osoby na Ziemi po Jezusie"... z którego zresztą komuniści swój zerżnęli! ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


   Krytykujesz system, który był wewnętrznie spójny

   I notorycznie sam sobie zaprzeczał i odchodził od wcześniej przez siebie ustalonych zasad.

   pokaż spoiler Takie są uroki politycznej pseudonauki! ( ͡º ͜ʖ͡º)


   potężny, stworzył wspaniałe imperium

   Które powstało dzięki niemieckiemu agentowi Leninowi, ocalało dzięki amerykańsko - brytyjskiemu lend - leasowi, rozszerzyło się dzięki (stworzonym przez siebie) nazistowskim Niemcom, zdobyło szersze poparcie dzięki "pożytecznym idiotom" na Zachodzie i czerwonym kolaborantom na Środku i Wschodzie... i upadło, gdy hamerykański prezydent pomajstrował nieco przy światowych cenach ropy, do której przyssało się ono niczym do matczynego cyca, szukając tam zbawienia od swoich wewnętrznych problemów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   był czystym dobrem, rajem dla dobrych, piekłem dla złych.

   Nawet dla tych "dobrych", którzy pokornie nadstawiali się pod narządy jego kolejnych przywódców, składy Partii, funkcjonariuszy wspomagających ją Ludowych Komisariatów i kolejne grabiące ich zarządzenia, żaden z krajów komunistycznych nie był rajem.

   pokaż spoiler Nawet wierchuszka partyjna nie mogła liczyć na stuprocentowe bezpieczeństwo...
   ...a co dopiero naiwni "tubylcy" i "pożyteczni" ludzie z Zachodu, którzy uwierzyli, że na kapitalizm powodujący nadużycia rozwiązaniem jedynym i "świętym" rozwiązaniem jest system, w którym nadużycia, kradzież, przestępstwa i utajnione mordy polityczne są normą, a nie dewiacją! ¯\\_(ツ)_/¯


   A "złym" według komunistów był każdy, kto nie mógł sobie poradzić w ich "idealnym" systemie i za głośno narzekał, każdy, który wytknął im zbrodnie, które popełnili podczas swojej drogi do niemożliwego... oraz każdy, który ośmielił się im w ich otłuszczone dobrami zrabowanymi innym mordy, że "komunizm nie działa - i działać nie będzie"! (⇀‸↼)ᕗ

   Chciałem na końcu dać jakiś srakastyczny komentarz w stylu "a ty głuptaku wierz dalej, że kiedyś zadziała", ale...

   pokaż spoiler ...ciut żal mi jest po prostu takich podległych umysłowo ludzi, którzy w XXI wieku e.chr., po doświadczeniach I i II wojny światowej oraz okresie PRL - u dali sobie wmówić (i wciąż łudzą się), że XIX - wieczny pseudonaukowy zabobon polityczny stworzony przez felietonistę - hipokrytę może być w cywilizowanym traktowany na równi z innymi systemami, a praktyczne, zbrodnicze konsekwencje jego niedziałania - ukryte, zaprzeczone, zrewizjonowane i na zawsze usunięte sprzed wzroku nieopętanych nim ludzi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
   #antykomunizm #neuropa #4konserwy #antyneuropa #anty4konserwy #npc #bekazlewactwa #liberalizm #nacjonalizm #wolnomyslicielstwo #marksizmleninizm #czarnolisto