•  

  Je*ać wszystkich debili [szczególnie Ci z burakowozów #bmw bo ich jest najwięcej] co w taką pogodę jak teraz u mnie w stopniały śnieg (_czyli drogi odbijają światła jak lusterko bo jest mokra i jest ciemno w cholerę_) jeżdżą na włączonych światłach przeciwmgłowych - durnie jedne nawet nie wiecie jak bardzo takie światła oślepiają nadjeżdżające z nad przeciwka samochody.

  Rozumiem jakby była jakaś mgła, większa/mniejsza bez znaczenia ale żadnej mgły nie ma a ci krwa kretyni jadą na światłach mijania i przeciwmgłowych, może masz słabe światła cuj mnie to obchodzi, jak używasz żarówek z biedronki to masz słabe światła, a jak Cie nie stać na lesze żarówki albo na regeneracje odbłyśników w swoim strupiałym wozie to lepiej nie jeźdź w nocy bo stwarzasz duże zagrożenie na drodze..

  Gdy widzę takiego barana co jedzie na 'podwójnych' włączonych światłach w momencie włączam również przeciwmgłowe i mrugam mu długimi by poczuł się również ślepo co i ja (tak, wiem - to też nie jest najbezpieczniejsze wyjście ale w momencie widzę jak niektórzy wyłączają natychmiast przeciwmgłowe a widzę to w moich lusterkach bocznych [oczywiście zdarzają się też tacy co 'niewiedzo' o co chodzi i jadą dalej...).

  Przejechałem przed chwilą odcinek 15km i podczas tej drogi napotkałem około 6-7 aut które jechały na podwójnych światłach, ludzie czy Wy potraficie myśleć o innych uczestnikach ruchu drogowego czy patrzycie tylko na waszą wygodę? Uprzedzę, że sam jeżdżę czasem na włączonych światłach przeciwmgłowych ale tylko GDY NIKOGO PRZEDE MNĄ NIE MA bo nie chcę go oślepiać. Następnym razem, gdy spotkam takiego durnia który jedzie na włączonych światłach przeciwmgłowych przysięgam, że albo zawrócę i 'opier*olę' za to jak jedzie lub pokapuję gnoja na policję załączając nagranie z wideo-rejestratora.

  Dodam na koniec, że ten odcinek drogi był bez oświetlenia ulicznego, bo to lasy/pola.

  Poruszając się na drogach publicznych trzeba używać trochę mózgu i mieć odrobinę wyobraźni.

  Przepraszam, że się uniosłem ale naprawdę bywa to irytujące będąc co chwilę oślepionym.

  Życzę wszystkim wesołych świąt.

  #zalesie #polskiedrogi #kierowcy #samochody #zima

  •  

   @que_e: ja nawet dlugich nie wylaczam bo mam bixenon

  •  

   @que_e: ale widzisz jakiś problem? Jak mnie ktoś oślepia to mu odpalam podwójne długie na bixenonie i mam go w dupie.

  •  
   Delgado

   0

   @CzeXD: i dodatkowy chromosom

  •  

   @CzeXD: Zazdroszczę, u mnie zwykłe żarówki. Co prawda używam Osram Nightbreaker Unlimited gdzie dają więcej światła [a w lampach mam soczewki] ale wciąż wydaje mi się, że mam słabo oświetloną drogę (jeszcze przed regeneracją odbłyśnika i czyszczeniem soczewki).

  •  

   @que_e: jesli deszcz powoduje ogarniczona widzialnosc to tez mozna ich uzywac wiesz o tym?

  •  

   @que_e Tak jest w całej Europie xd Najlepsze jest to, że niektórzy przy lekkiej mgielce włączają wszystkie światła jakie mają, a inni przy dużej mgle jeżdżą na dziennych. Rozpierdala mnie to.

  •  

   @eNse: Tak jak napisałem, sam tak robię włączając 'długie' ale wiem też, ze stwarzam dodatkowe zagrożenie dodatkowo oślepiając durnia przedemną.

  •  

   @tygry: Gdy jechałem, to nie było żadnego deszczu tylko lekka mżawka która powodowała, że droga odbijała światła jak lustro. Znam granicę i nie widzę dużego problemu używając przeciwmgłowych ale muszą być ku temu odpowiednie warunki...
   @Paaablooo: Jeszcze bardziej j*bać tych co jeżdzą podczas mgły/deszczu na światłach dziennych... szczególnie w zimę...

  •  

   @que_e: to ci teraz zniszczę światopogląd, podczas opadów również można używać przeciwmgłowych przednich a autor tego demotywatora nie zna PRD

  •  

   @que_e: odnosze sie do tresci demotywatora ktorego wkleiles.

  •  

   @ks2m: podczas silnych opadów powodujących ograniczenie widoczności.

   +: que_e
  •  

   @CzeXD: czyli za to oślepiasz innych długimi? xD

   @eNse: gorzej, jak taki debil do przeciwmgielnych też włączy długie, żeby oddać

  •  

   @ks2m, @tygry: Wiem, że można używać przeciwmgłowych w deszczu ale warunki które panowały w tamtym momencie raczej nie "umożliwiały" jazdy na nich bo oślepiały nadjeżdżające pojazdy. Ciemno, brak oświetlenia drogowego, mżawka to nie są najlepsze warunki do ich użycia. Jak znajdę chęć to pójdę i zgram nagranie jak wyglądała ta trasa i ile ja widziałem gdy się z takim burakiem mijałem.

  •  

   @que_e: przednich przeciwmgielnych można używać „w sytuacji niedostatecznej widoczności” i o tym mówią przepisy wiec niekoniecznie w czasie mgły. Szeroka interpretacja wiem.

  •  

   @michgur: No tak, jak już wspominałem takie durnie najczęściej używają ich bo ich żarówki z biedronki czy innego chińskiego marketu dają za mało światła więc ratują się przeciwmgłowymi które jak wiadomo oświetlają bardziej pobocze niż drogę przed pojazdem.

   +: michgur
  •  

   @ks2m Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

  •  

   @que_e: nie wiem czy macie porysowane szyby czy okulary czy ból, że sami nie macie tych świateł ale nikt mnie nigdy nie oślepił przeciwmgłowymi, sam używam w nocy w deszczu, polecam.

  •  

   @Retox128: No ciężko spotkać 10-12 letnie auto które ma przejechane ~200/250kkm nie posiadając porysowanej przedniej szyby, sam mam może nie tyle co porysowaną a pełną w odpryskach od kamyczków i wycieraczki (Bosch Areotwin) nie zbierają całej wody z szyby. Jest w planach wymiana tej szyby, ale to plany na wiosnę dopiero po wymianie opon na nowe.

  •  

   @Retox128: to samo, sam nie mam przeciwmgłowych przednich w swoim aucie ale też się zastanawiam co ich tak wielce oślepia, przecież światła przeciwmgłowe przednie nie dość, że świecą przy samej jezdni, to jeszcze świecą bardzo rozproszonym światłem, a nie skupionym do przodu, jak mijania czy drogowe. i w życiu bym nie wpadł na pomysł żeby dojebać wtedy drogowymi, A CHUJ NIECH WSZYSCY OŚLEPNO XD gardze wami janusze

  •  

   @Pawel4freak: Prawda, podczas pisania tego wpisu byłem podkurwiony lekko ;) Ale już mi na całe szczęście przeszło i teraz został tylko niesmak po całej sytuacji :D

  •  

   @Pawel4freak: Narzekałem na durni którzy podczas 'dobrej pogody' czyli bez mgły (ale w czasie delikatnej mżawki która z drogi robiła lustro) używali poza terenem miasta podczas nocy świateł przeciwmgłowych przez co oślepiali nadjeżdżające samochody znad przeciwka.

  •  

   @que_e: do tego jeszcze źle wyregulowane światła co napierdzielają Ci po oczach albo ktoś nie zauważy i na długich jeszcze napierdala xD

  •  

   @Pawel4freak: Do tej drugiej sytuacji to jeszcze można poinformować delikwenta odpowiadając mu długimi, ale na źle wyregulowane światła juz nic nie poradzisz...

  •  

   Jak znajdę chęć to pójdę i zgram nagranie jak wyglądała ta trasa i ile ja widziałem gdy się z takim burakiem mijałem.

   @que_e:
   To jeszcze taki lifehack - kiedy ostatnio zmieniałeś przednią szybę w swoim samochodzie?
   Bo jest to jedna z niedocenianych przyczyn oślepiania przez kierowców z przeciwka.

   Jeżdżąc na tej samej przedniej szybie od jakiś 150tys km też już mnie cholera brała na wszystkich z przeciwka ze źle ustawionymi światłami.
   Aż się kiedyś przejechałem zupełnie nowym samochodem i co mnie zdziwiło że problem oślepiania tam praktycznie nie istniał.
   No i po zastanowieniu się i wydaniu 250zł na nową szybę w najtańszym zamienniku (plus nowe wycieraczki), stała się magia - nagle kierowcy z przeciwka przestali być problemem.
   Od razu wymieniłem we wszystkich moich samochodach :)

   Wiadomo że jak się spojrzy prosto w reflektor ustawiony za wysoko, czy kogoś kto jedzie na drogowych to zostanie się oślepionym, ale przy prawidłowej technice patrzenia (nie prosto w lampy) i przy nowej szybie - problem po prostu nie istnieje.

   Równie ważna jak przejrzystość samej szyby jest jej czystość od środka i nawiew który utrzymuje ją w stanie niezaparowanym.

   W mieście można zrobić łatwo eksperyment stojąc w korku - otwierasz szybę i wystawiasz głowę.
   Jeśli patrząc bezpośrednio widać lepiej niż przez przednią szybę - masz szybę do wymiany.

   mżawka to nie są najlepsze warunki do ich użycia

   @que_e:
   Art 30. 1 PoRD:
   Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną
   ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza,
   spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:

   1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
   a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła
   jednocześnie,

   Do tej drugiej sytuacji to jeszcze można poinformować delikwenta odpowiadając mu długimi, ale na źle wyregulowane światła juz nic nie poradzisz...

   @que_e: Ja tam się nie certolę - jak widzę że ktoś z przeciwka ma światła wyraźnie ustawione na czubki drzew to walę długimi (oczywiście jak nie jedzie w jakiejś grupie gdzie mógłbym oślepić również innych).

   Taka sekwencja żeby doskonale wiedział że o coś mi chodzi (a nie że zapomniałem wyłączyć drogowych), czyli tak dwa krótkie mignięcia z dystansu, trzecie dłuższe, a potem już włączam na stałe.

   Tu nie ma się co szczypać - to nie ja tu mam gorzej widzieć, dlatego że on ma światła w niebo ustawione.

  •  

   @hellfirehe: No szybę to chcę już od jakiegoś czasu wymienić ale trafiają się ważniejsze wydatki niż wymiana sprawnej szyby (choć częściowo) szyby. Mam ją od 2007 (auto z 2006) więc wymaga wymiany ASAP ;)

   Niestety koszt mojej szyby to jakieś 500zł (czujnik zmierzchu, i deszczu podnosi cenę) bo chcę zamontować oryginalną szybę ale bez znaczka producenta [który i tak nic mi nie daje].
   Długo raczej nie wytrzymam i wymienię ją w nadchodzącym roku bo faktycznie kur*cy można dostać od tej jazdy z delikatnie porysowaną/odpryskaną szybą.. Już wielokrotnie pisałem o tym, że to była delikatna mżawka która niepowodowana zmniejszonej przejrzystości więc to raczej nie jest powód do używania przeciwmgłowych.

  •  

   Niestety koszt mojej szyby to jakieś 500zł

   @que_e: Kolega jak zobaczył jaką u mnie różnicę zrobiła wymiana szyby, to zrezygnował nawet z ogrzewania (miał ogrzewaną przednią - drogą) i wziął najtańszy zamiennik za 300zł, byle była nowa :)

   No i widzę że jak się dba to nawet tani zamiennik się nie rysuje - dbać to znaczy sikać rozmrażaczem a nie skrobać i wymieniać regularnie wycieraczki (lepiej częściej zmieniać najtańsze, niż inwestować w jakieś drogie które kosztują 10x więcej a żyją może 2x dłużej).

   +: que_e
  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora